.

.

DC24V 2A 2*50W 2.0 канал од Класа D засилувач одбор TDA7492 засилувач одбор

DC24V 2A 2*50W 2.0 канал од Класа D засилувач одбор TDA7492 засилувач одбор

DEN 772.00
DEN 898.08
-14 %
Од стока

Покрај тоа, BCD6 S овозможи интеграција на комплементарни NMOS и PMOS transistors висока излезна circuitry, елиминирање на стариот процес бара надворешен bootstrap capacitor и диоди катоден оптоварување.
Напомена :
Ако постои царински трошоци,треба да ги плати даноците на курир на приемот на предмети.
Ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем.
n Моќта и звукот се надвор TA2024
n Многу мали димензии, голема моќ.0 мл бакар дебелина, HASL целиот процес за да се обезбеди дека големината на струја низ добри перформанси.
n Користење на оригиналните TDA7492
n Electrolytic кондензатори увезени 2200 UF / 25 V electrolytic се Обезбеди силна поддршка за постојан прилив на енергија.
[xlmodel]-[custom]-[41060]
[xlmodel]-[custom]-[8888] DIY засилувач одбор детали
Драги пријатели,ви Благодарам за да ја посетите нашата продавница!!
Ние ќе го испрати на најдобрите производи и најдобра услуга за вас !!
Ви посакувам пријатен шопинг искуство!!
Опис На Производот :
TDA7492 Е на пазарот е прв 50 W + 50 W номинална моќност засилувач, со користење на поддршка монолитен интегриран аналоген, логика и високо-напонските функции BCD6 S напредни шестата генерација на процесот (Биполарно / CMOS / DMOS). PCB-класа на квалитет.
Ве молиме ни e-mail пред да замине негативни повратни информации или да се отвори било спор. Овој пристап го поедноставува систем дизајн и спаси одбор простор и да се подобри сигурноста на производот дизајн и оптимизација на цената на материјалите. Во споредба со другите Класа D засилувач, ST е BCD6 S процес постигне поголема ефикасност на чип големина, додека, исто така, намалување на crosstalk и да се подобри квалитетот на звукот.6 mm дебели лимови користење на двострано, 2.
Детали За Производот :
Сите компоненти на овој производ се оригинални автентични, чиста и скромен, квалитет; употреба на високо квалитетни, оригинални делови, не само на безбедноста и квалитетот гарантира, долг живот, што е уште поважно, дека вистинската изведба може да ги исполни дизајн цели на силна гаранција.
Но ние не прифаќаме на вратите со боја differentia.
Ние имаме разбирање за загриженоста и фрустрации можеби ќе мора, и ќе се направи нашите напори за решавање на прашањето.
n Целосно ограден прашина потенцијал, ефикасноста е стабилни, многу издржливи од обичните potentiometer.
n Отпор избор 12,060,805 висока прецизност чип отпорници, обезбеди машина добар сигнал за бучава сооднос .И секој пат,
можеби иста боја Бр.
n Никаква бучава, коло дизајн е многу разумен, нема ниски-бучава!
Основната изведба параметри :
Работа : Класа D
Quiescent Струја : 20m A
Ефикасност : 90%
Номинална излезна моќност : 2 * 50 W Или паралелно 100 W * 1
Зачестеност одговор : 20 Hz да 20 KHz
Оперативен напон : DC18 V да DC24 V
Се препорачува напон : DC24 V
Максимална излезна струја : 2 A
[xlmodel]-[фото]-[0000] Фотографии Листа
[xlmodel]-[custom]-[37980]
[xlmodel]-[custom]-[8888] Превозот услуги :
Превозот :
Јас ќе ја испрати својата точка во 4 дена по вашата исплата
Сите ќе бидат испратени од страна на меѓународниот стандард воздухопловната,Понекогаш може да го одложи една недела,
како за вашата Држава Customhouse. ќе имаат малку боја differentia.Бидејќи различни следи имаат различни екранот.
Вашиот признавање ќе се направи ни повеќе сигурни да се развие бизнис и служат подобро.
EMS ,превозот датум : 5 до 13 дена
DHL ,превозот датум : 2 до 8 дена
FEDEX ,превозот датум : 2 до 8 дена
ТНТ ,превозот датум : 2 до 8 дена
Политика на враќање :
Ако не сте задоволни со нашиот квалитет,Pls испрати назад кон нас,ние ќе ги врати вашите пари, освен превозот цена.
Повратни информации :
Почитувани купувачи, ние го цениме вашиот бизнис, ако сте задоволни со нашата служба,
ве молиме да ни остават позитивни повратни информации и да го оценувате деталите на трансакцијата.
Велика Британија | Сад | Австралија | Канада |( За 15-35 Дена )
Германија | Австрија | Швајцарија |( За 15-35 Дена )
Франција | Италија | ( За 25-60 Дена )
Други | ( За 30-90 Дена )
Ако изберете следниве превозот методи,превозот цената ќе се наплаќа.

R

Додатоци на производи