.

.

Декоративни школка мозаик плочки кружни мозаик; Фабриката за директна продажба школка мозаик бања ѕид плочка евтини школка мозаик плочки

Декоративни школка мозаик плочки кружни мозаик; Фабриката за директна продажба школка мозаик бања ѕид плочка

DEN 5755.20
Од стока


2018 стил HYRX реката цвет школка мозаик со цвест Фабрика директна продажба декорација Материјал
Бренд : HYRX
Плочка димензии : дијаметар од 20
Боја : Природна Боја
Лист големина : 307*287 MM
Тежина : 0.37 КГ/PC
Забелешка : 1 lot=1 квадратни метри.=11 листови=11 квадратни метри
Пред :
Назад мрежа :
Фабриката слики
Успешни случаи
Испорака Детали
Мали ред во 4 дена, биг цел зависи од вашите квантитет
Пакување Детали 1)на решетката мозаик : пвц фолија(на мозаикот површина)+картон 2)на мермер,керамика,гранит магнезиум табла,дрво поддршка материјал мозаик : мек материјал за пакување+дрвени случај
Карактеристики на ЧЕТКА школка Мозаици 1. Може да се одрази на различни виножито боја од различни агли кога светлина сјае на мозаикот површината; 2. Зелена зграда материјал : Сите суровини и школки се целосно природни школки; 3. Природни шарени школка мозаици сочинуваат мозаикот обрасци; 4. Може да се задржи на форма, боја и сјај за повеќе од 30 години; не ќе биде остарел и лесно се чистат; 5. Најновите и најпопуларните декоративни материјали; 6. Тие се симбол на богатство, грациозност, елеганција и луксуз; 7. Мали наредби и OEM / ODM наредби се добредојдени! Изградба начин се Постават лепак или лепило(ви препорачуваме да користите мал granule лепак)на ѕидот со авион машина и потоа го ставаат на мозаикот на ѕидот со рака се додека јазолот се пополнува со лепак(рака, притисокот треба да биде добро-строен).По 30 минути(за мали granule лепак 20 минути е во ред),а потоа се исчисти површината на мозаик со сува крпа. Користење на ЧЕТКА школка Мозаици Школка мозаици& школка плочки се широко се користи во школка декорација на хотели, вили, кафулиња, канцеларија куќи, мебел, компанијата сали, рекреација спортска места, ексклузивни клубовите и домаќинствата (како што се ѕидови, тавани, столбови, куполи, позадини, тоалети, базени и градина пејзажи).

R

Додатоци на производи