.

.

Заменете Канон Камера Адаптер за Полнење ACK-DC90 ACKDC90 ACK DC90 (AC-PS500 + DR90 DC Спојка) за ELPH 110HS A2500 A3400 A4000

Заменете Канон Камера Адаптер за Полнење ACK-DC90 ACKDC90 ACK DC90 (AC-PS500 + DR90 DC Спојка) за ELPH 110HS

DEN 470.40
Од стока

Предмети може да биде заменет во текот на првиот месец или одржува на првата година. На примање содржини, ние ќе рефундирање на дека веднаш. Купувачи се само одговорни за враќање такси превозот за гаранција предмети. Нормално, ние се прогласи производ вредност помала од вистинската вредност на царинската декларација кога се превезува по воздушен пост, за да се избегне царинската такса за вас. Ако не го добиете вашиот пакет во 30 дена, ве молиме љубезно ве молиме да се јавите во вашата локална поштата или контактирајте со нас, тогаш ние ќе ги провери тоа за вас. Ве молиме имајте предвид дека пост ефикасност не се смирите, некои пати може да се заврши за испорака во 2-4 недели, но понекогаш тоа може да треба 5-8 недели. Вашата пет ѕвезди позитивни повратни информации ќе бидат високо ценети. Нашите адаптер е идеален за висок квалитет, ниска цена решение за заштеда на енергија од батеријата и го намалува полнење на батеријата престој. Ние ќе ви вратат за предмети се врати во рок од 7 дена од денот на добивате нив, за било која причина. Гаранција & Одржување : Ние обезбедуваме 1 месец замена и 6 месеци за одржување гаранции. Негативни повратни информации не се реши ништо и лошо ќе влијае врз нашата продавница, ако има било какви прашања, ве молам само да се чувствуваат слободни да ги споделите со нас, ние сме секогаш спремни да работат работи надвор, благодарение на вниманието
Снабдувач Ветување Враќа : Ние се трудиме да им служи на секој клиент нашите најдобро што можеме. И ние не се наплаќаат никакви локална тарифа. Батериите се сметаат за опасни sensative предмети, тоа е тешко да се брод, ние не може да брод од страна на Пост што ќе го изберете, ние ќе го избере најдобриот превозот начин за батеријата предмети според нашите товарни напред е професионални совети; (4). За AC адаптер Приклучок. Ве молиме да го користите редовно поштенска услуга и ни ги испратите на следење на број. Користете го овој моќен адаптер при преземање на слики за вашиот компјутер, за печатење на слики, или снимање слики дома и да ги зачувате вашите батерии за кога ќе им треба најмногу! Нашите адаптер за полнење е 100% компатибилен со ACKDC90 и загарантирана да ги исполнуваат или надминуваат ОЕМ спецификации. Обичните Пост е најголем економски, но тоа е несфатливо кога тоа е оставено во Кина. НИ значи САД тип, 2 рамни pin приклучок; ЕУ значи Европски тип, 2 круг pin приклучок; велика БРИТАНИЈА значи Велика Британија тип; АУ значи Австралија тип.Заменете Канон Камера Адаптер за Полнење ACK-DC90, ACKDC90 ACK DC90 (AC-PS500 + DR90 DC Спојка) за ELPH 110 HS A2500 A3400 A4000
Пакет(секој сет) вклучува : 1x CA-PS500 главниот адаптер; 1x д-р-DC90 DC спојка; 1x Моќ corder ( ние обезбедуваме ЕУ / САД / AU / велика БРИТАНИЈА моќ приклучоци, во зависност од вашите барања )
Карактеристики Лесни Адаптер - Обезбедува енергија кога е потребно 100-240 Volts - World wide употреба / Идеален за меѓународно патување 9 Нога Конектор Кабел - Обезбедува дополнителна погодност за внатрешна снимање Тенок Дизајн - Совршени за употреба со моќност ленти & пренапони заштитници 24 месеци гаранција
Ако вашата дигитална камера не се тешки затворен работно место, или сакате да се запре губењето на вашиот батеријата кога вие не треба да се. Ние можеме да брод предмети од Холандија Пост, Шведска Пост или други превозот метод кога ќе изберете "брод од страна на Продавачот за Испорака Метод". Стока која се оштетени или исчезнати компоненти не се враќа. Особено Јужна Америка земји " обичаи се многу тешко, дури и кога парцели пристигне на локалните земји, пакети се уште може да се чуваат од страна на царинските за неколку недели. Пред да се врати ставки, ве молиме бидете сигурни дека ќе добиете на нашата (на продавачот) се врати адреса и напишете "подарок" за испорака детали лист. Целосна наплата ќе биде дадена доколку предмети се враќаат во нивната оригинална состојба.

R

Додатоци на производи