.

.

Wenge Gongfu Чај Четка

Wenge Gongfu Чај Четка

DEN 479.52
Од стока


Име
Wenge Gongfu Чај Четка
Цена
$9.99
Вкупната Тежина
45g
Материјал
Wenge
спецификација
Должина 200mm
Потекло
Кина
Оценка
"""""
(5 надвор од 5)
Опис
Како да се одржи Yixing глина тенџере? Некои една сакаат да се прелива чај алкохол врз тенџере или само да ја напушти користи остава во тенџере. Тие веруваат дека преку овој начин го прави тоа што побрзо да се добие убава возраст од тенџере. Сепак, ова не е вистинскиот начин. Остатоци ќе резултира во многу штетни микроорганизми и направи тенџере во црвена и црна speckles. Традиционален начин е да се користи boilling вода за чистење на тенџере и го користите чај четка за бришење на вода дамки на површината. Тенџере потоа ќе биде ставен врз тенџере-полици за да kake го сув. Потот ќе оди пенливо,полиран и да бидете во најдобрите уметнички ефект.
Покрај тоа, оваа четка е погодно средство за чистење на чај дамки на вашиот Gongfu чај десктоп.
Сите тежини и димензии се приближни.
Скенирање на овој QR кодот за да добиете повеќе попуст од мобилен!

R

Додатоци на производи