.

.

MASTECH M266 Дигитални Менгеме Метар AC/DC Напон, AC Струја Отпор Фреквенција Тестер со температура мерење

MASTECH M266 Дигитални Менгеме Метар AC/DC Напон, AC Струја Отпор Фреквенција Тестер со температура мерење

DEN 593.00
DEN 624.00
-5 %
Од стока

Карактеристики : Ова е еден метар од серија рачни 3 1/2 дигитален менгеме метар за мерење на DC и AC Напон, АС струја, отпор, континуитет тест и изолација тест. Целосна заштита од преоптоварување. индикација за слаба батерија и над-опсег, индикација се обезбеди. Вилицата отворање до 50мм/2.0 инчен Тест AC/DC напон, АС струја, отпор Континуитет тест Податоци се одржи Спецификации : Приказ : 3 1/2 цифра LCD, со автоматско поларитетот индикација за Мерење Метод : dual-падина интеграција A-D конвертор систем Overrange Индикација : "1" Слика само во екранот Max. Напон Помеѓу Терминалите И Земјата Земјата : 600 V CAT Температурата на работа : 0 целзиусови степени околу 40 целзиусови степени (32° F до 104° F) Складирање на животната Средина : -10 целзиусови степени до 50 целзиусови степени(14 ° F до 122 ° F) Напојување : 9 V алкална или јаглерод-цинк батеријата ( НЕДА 1604 ) Индикација за слаба Батерија : 'ПАЛКА' да остави на екранот Димензија : 90(W)x230(D)x43(H) mm Тежина : 320g

Бренд Име:
MasTech
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
M266
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Мерење На Струја Опсег:
20A / 200A / 1000A
Мерење На Напон Спектар:
200mV / 20V / 200V / 1000V
Мерење На Отпор Опсег:
200/2k/20k/200k/2M
Температурата На Работа:
-10~40C
Димензии:
235mmx96mmx46mm
Тежина:
350g
R

Додатоци на производи