.

.

FPGA+USB2+SDRAM+VGA+CMOS камера (OV7725) видео слика алгоритам за обработка на развој одбор

FPGA+USB2+SDRAM+VGA+CMOS камера (OV7725) видео слика алгоритам за обработка на развој одбор

DEN 5856.00
Од стока

Најновата верзија на VIP_Board Мини ослободување (2.1 Издание), новата верзија има следните карактеристики : 1, повторно цртање шематски, PCB дијаграм, оптимизираат перформанси; 2, подобрување на снабдувањето со електрична енергија програма, правејќи ја одбор постабилна; 3, приклучок за да се закрпи програма, се оптимизира производството чекори; 4, EP4 CE10 E22 C8 N промени на EP4 CE6 E22 C8 N (според Altera внатрешни персонал информации, тие се исти како два чипови, па кога се користи во согласност со EP4 CE10 E22 C8 N во собата, многу логика единица). 5, промена на 68013 USB чип QFN (чип пакетот овој пакет rework е скоро 0, многу од втора рака tssop56 чип); 6, зголемување на заштита на акрилик плоча; 7, одборот флукс се менува на зелените.

R

Додатоци на производи