.

.

Hi3516A развој одбор H. 264 265 Х. кодирање hdmi sdi vga cvbs cmos

Hi3516A развој одбор H. 264 265 Х. кодирање hdmi sdi vga cvbs cmos

DEN 33552.00
Од стока

Hi3516 A чип развој одбор. Поддршка на текст интерфејс е SDI, HDMI, CMOS, CVBS, итн., врз основа на hi3531 чип развој одбор, поддршка на влезен интерфејс е CVBS, VGA, SDI, hdmi. Повеќе од еден вид на интерфејс е развој одбор, како што се HDMI влез интерфејс е развој одбор, SDI текст интерфејс развој одбор. Кога сакате да го користите интерфејс означени со табла. Хардверски интерфејс : Стандард напојување 12 V1 A копчето за Ресетирање Нето-извоз HDMI влез интерфејс ТФ-Картичка UART1/GPIO Грешки порт USB интерфејс CVBS интерфејс Аудио влез Аудио излез CVBS излез Hi3516 A HDMI демо одбор софтвер функција : 1, собираат HDMI аудио, видео 2, видео кодирање за кодирање 264, 265 3, аудио кодирање за g711 4, RTSP испратите аудио, видео 5, патникот со VLC прифати, декодирање екранот. 2, hi3516 A SDI код одбор интерфејс е како што следува : 1 стандард напојување 12 V 2 SDI текст интерфејс 3 CVBS излезен интерфејс 4 мрежна порта 5 Грешки сериски порт 6, аудио текст 7, аудио излез 8, GPIO/UART1 9, USB интерфејс 10, CVBS излезен интерфејс Hi3516 A SDI демо одбор софтвер функција : 1, собираат SDI аудио видео 2, видео кодирање за кодирање 264, 265 3, RTSP испратите аудио, видео 4, патникот со VLC прифати, декодирање екранот. 3, hi3516 A CVBS одбор интерфејс вовед : 1, 12 V моќност 2, аудио влез 3, CVBS видео влезот 4, 3g/4g модул 5, RJ45 мрежа 6, uart232, GPIO 7, SD1 8, SD2 9, RTC чип 10, smin картичка Hi3516 A CVBS развој одбор соодветниот софтвер карактеристики : 1, собираат SDI аудио видео 2, видео кодирање за кодирање 264, 265 3, RTSP испратите аудио, видео 4, патникот со VLC прифати, декодирање екранот. 4, hi3516 A IPC (CMOS текст) хардверски интерфејс 1 аудио влез и излез интерфејс 2 напојување port /J15 : моќност порта 3 мрежна порта 4 стандард напојување : 12 V1 A 5 5 V штекер 6 Грешки сериски порт 7 PWM/GPIO/CVBS USB интерфејс 8 9 ТФ. Hi3516 A IPC (CMOS текст) софтвер карактеристики : 1, собираат SDI аудио видео 2, видео кодирање за кодирање 264, 265 3, RTSP испратите аудио, видео 4, патникот со VLC прифати, декодирање екранот. Превозот листа : 1, ги обезбеди сите коло HDMI кодирање одбор развој board : одбор + core одбор SDI одбор kaifab : sdi одбор + core одбор IPC (CMOS) развој одбор : целиот одбор CVBS интерфејс развој одбор : целиот одбор 2, додатоци адаптер Грешки алатки за дебагирање 3 софтверот на Уредот крајот горат програма, јадрото + file system +uboot програма Официјалните ПАКЕТИ Сите чипови се користат во крајот на возачот Забелешка : оваа продавница продава Hass поврзани со демо, обезбедување техничка поддршка, обезбеди техничка поддршка за 3 месеци да се купи развој одбор. Техничка поддршка вклучува : чип поврзани со развој на методи, употреба на чипови и дебагирање на вештини. Цена е цената на демо одбор не ги вклучува трошоците на софтверот на уредот ако ви треба клиент и уредот изворниот код, ве молиме да се јавите на сопственикот. Извор е еден-време производ, еднаш се продаваат нема да бидат вратени.

Test1:
4
Test4:
4
Број На Модел На:
Hi3516A
Бренд Име:
BETTERSHENGSUN
is_customized:
Yes
R

Додатоци на производи