.

.

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ TCS2SS Phlx отпечаток сензор за Отпечатоци стекнување чип

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ TCS2SS Phlx отпечаток сензор за Отпечатоци стекнување чип

DEN 2784.00
Од стока


Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.
КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ
· Повеќето широко распоредени силикон Допре сензорот технологија
· Ист квалитет на сликата како поголеми TCS1 сензор кој е
· FIPS-201 заверена
· Идеален за повеќе цена чувствителни на допир апликации
· Мали димензии & ниска моќност се супериорни во однос на оптика
НАПРЕДНА ТЕХНОЛОГИЈА
· Активно Capacitance технологија обезбедува одличен квалитет на сликата и одличен и да стекнат способност за
· Enhanced Image Mode (EIM) оптимизира квалитетот на сликата над широк спектар на типови на кожа & фати услови, плус елиминира латентни слики за време на фотографирање.
· Steel Coat слој (црна) ја подобрува ruggedness.
ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ
· Корисници само допир на сензорот површина и нивната слика е направена. On-board електроника се обезбеди брзо фотографирање.
ЕДНОСТАВНО ДА СЕ ИНТЕГРИРААТ
· Комплетен сет на алатки за развој
· Табот пакет овозможува брз механичка интеграција
· Широка софтверска поддршка од водечките алгоритам услуги, ISV ' s & систем integrators.
· Поддржува ingress protection штити од прашина и влага пенетрација (бара заптивка, кои се продаваат одделно)
МЕДИУМ ФАТИ ОБЛАСТ
· 10.4 x 14.4 mm слики низа големина
ВИСОКА РЕЗОЛУЦИЈА
· 508 DPI ги исполнува ФБИ i AFIS барање
· 8-малку по пиксели сиво
· До 12 рамки во секунда снимајте го оценувате
ИНТЕРФЕЈС
· 8-битен интерфејс RAM меморија
· 20-pin 0.5 mm теренот рамен flex кабел конектор
МАЛ ПАКЕТ ГОЛЕМИНА
· 27 x 20.4 mm преглед & само 3.5 мм дебел (~1/8")
НИСКА МОЌНОСТ
· 20ma за време на фотографирање (типична)
· 4.4 v до 5.5 v (стандарден режим на слика, без рамки)
· 4.5 да 4.6 v (FIPS-201 & EIM режим w/ рамки)
ЦВРСТИНАТА
· 45 Ball Grid Array (BGA) e Xtenda Ball Пакет
· +/- 15 KV ESD (IEC 61000-4-2 ниво 4)
· 2 M отпечаток кредити (FIPS-201 стандард слој)
· 4 M отпечаток кредити (Steel Coat слој)
Животна СРЕДИНА
· -30 на +85 C оперативни
· -40 до +85 складирање
· Ro HS согласност

R

Додатоци на производи