.

.

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Wm8731 модул аудио модул mcu fpga музика

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Wm8731 модул аудио модул mcu fpga музика

DEN 643.20
Од стока

детали за производот
аудио модул
чип wm8731 подолу 's чипови основен параметар
по контролер mcu како што рака fpga . . се иницијализира по
може да користите слушалки или аудио влез на репродукцијата на музика или говорниот глас
може да се стави на музика и глас да шалче форми ok ефект кара ! ! ! !
одборот мерење : 4.6 * 4.5 cm

R

Додатоци на производи