.

.

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 5PCS/МНОГУ CCM2NJ PWM DC Мотор Обратен Вклучите / Пулсот Моторни Брзина Контрола на Прекинувач (12~40V)

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 5PCS/МНОГУ CCM2NJ PWM DC Мотор Обратен Вклучите / Пулсот Моторни Брзина Контрола на Прекинувач

DEN 1920.00
Од стока


Технички параметри :
: DC 12 V-40 V
Влезен напон : DC 12 V-40 V
Моќност : Макс 120 W
Актуелни : номинална струја е 3А, максималната струја низ 5 A
Фреквенција : 15 KHz
PWM пулс ширина брзина спектар : 10%-100%
Со вклучите функцијата , и со позитивна инверзија контролна функција
Со 10 A осигурач , со обратна врска на напојување , контрола на напон , висока тековната заштита функција
Со високо-квалитетни potentiometers
Спецификација на производот :
Големина : 70*39*31mm .
Тежина : 72g
На одборот 10 A осигурач , на спојување е 5*20mm стандардна големина

R

Додатоци на производи