.

.

Промет на големо со бесплатен превозот >>Прекрасна! 2s Природен Бисер @ Школка Цвет Ѓердан

Промет на големо со бесплатен превозот >>Прекрасна! 2s Природен Бисер @ Школка Цвет Ѓердан

DEN 1320.00
DEN 1759.20
-25 %
Од стока


Избрише вашиот бисери со мека, lint-слободен крпа, веднаш штом ќе ги однесе надвор. Како не се агент вклученоста, нашите бисери се на ниска цена и со ист ред квалитет како оние што се продаваат во high-end накит продавници.
Вашиот бисери ќе остане почиста ако ги стави на откако ќе ја намачкате вашата шминка и парфем. Ние имаме "без мака" 14 дена врати/политика за наплата и никогаш не прашува за restocking такса. Ние се одржи на огромен бисер инвентар и имаат нови пристигнувања секоја недела. Затоа, за купување од нас значи купување директно од изворот со разумна цена. Свежа вода бисер создал обновена во мода бисери светот како прифатлива алтернатива на скапи saltwater бисери, како Akoya, Јужна Море Бисер и Tahitian Бисер. Од античките цареви, на член на кралското семејство и познати личности од денес, бисери се обожава како знак на богатство и исклучителна вкус. Малку грижа може да оди на долг пат кон осигурувајќи дека вашите бисери остане безбедно и светла за годините што доаѓаат! Нашиот бисер ѓердани се сите заврзана.
БИСЕР ЗОНИ w о 6 години искуство во свежа вода перл круг во Кина, ние нудиме целосен спектар на Бисер Накит со највисок квалитет и многу поволни цени.
Грижа за Вашиот Бисери
Дури и образован бисери со подебели облоги се повеќе кревка отколку повеќето други скапоцени камења, па ќе мора да се справи со нив внимателно да ги задржи во најдобра состојба. Ве молиме да ја разгледате нашата селекција на Бисер Накит кои се толку убави како тие се достапни. Тоа значи дека сите наши клиенти на e Bay ќе уживаат во предност.
- Со одличен квалитет и прифатлива цена, слатководни бисер стана популарна алтернатива на Јапонски Akoya бисер и јужна море бисер. Ние потоа да помине големи попусти за нашите клиенти на e Bay.
Чување Бисери
Не чувајте вашиот бисери со други накит, бидејќи тие може да биде изгребани лесно кога на метал или скапоцени камења се тријат од нив.
Бисер е само гем создадена од страна на живо суштество.
Никогаш не се чисти вашиот бисери со решенија кои што содржат амонијак или груби детергенти.
Ние купите големо количество на бисер од бисер земјоделците директно, па нашите трошоци се добро контролирани.
Не користете абразивни средства за чистење или бришење бисери со абразивни крпа. И двете можат да се носат далеку nacre слој, оставајќи го ви со обична потрага мушка.
Валкани бисери може да се чистат со благ сапун и вода решение. Сите наши e Bay наведени предмети се наоѓаат во нашата работилница во Кина. Годишното производство е околу 1500 тони.
Не се стави бисер накит во ултразвукови почиста.
Секое парче на нашата казна Бисер Накит е внимателно дизајниран од страна на нашите талентирани дизајнери и рака-заврзана во нашата работилница.
Restring Вашиот Бисери И Чвор За Безбедност
За да се спречи влакно кршење, тоа е добра идеја да имате на вашиот бисери restrung периодично-можеби еднаш годишно или па ако се носат на нив често. На крпа може да биде навлажнета со вода или тоа може да биде сува.
- Во денешно време, свежа вода за бисери стануваат се повеќе и повеќе модерни за луѓе од целиот свет. Најдете посебен слот во вашата кутија за накит од бисери, или чувајте ги во мека торба направени од chamois или на друг не-абразивен материјал. Ако влажна, дозволете бисери да се исуши пред да оставајќи ги настрана.

R

Додатоци на производи