.

.

TGB055 Тибетската Златна Библијата Тркала Молитва Кутија Pendant Тибет Mani Шест Зборови Mantras Babao Амајлија lockets

TGB055 Тибетската Златна Библијата Тркала Молитва Кутија Pendant Тибет Mani Шест Зборови Mantras Babao Амајлија

DEN 335.52
Од стока


Во Тибетската јазик, тоа име GAU,
gau значи мала кутија,може да се одржи пилула или библијата се тркалаат.
Тибетската рачно изработени традиционалната молитва кутија-GAU амајлија
*Рачно направена;
*месинг база, златна боја.
*Непал Потекло Квалитет;
*врежан будистички симболи-Тибетански среќа Babao и шест зборови мантра.
*молитва тркала фигура.
*Тибетската метал одлуки-старите занаети.(ќе видите некои црно масло, восок на површина, може да се отстрани со мека крпа.)
*ззп може да се отвори, внатре има само една библија се тркалаат.
* една голема и една мала, добро за љубовници.
поголем, кол.17mm, вкупно висока 41mm, за човекот.
помали еден, кол. 15mm, вкупно висока 35mm, за дама.
**ние, исто така, имаат Сребрена боја на располагање, види линк :
**
****************************************************************************************
**Шопинг Совети, pls внимателно прочитајте**
*Сите предмети се рачно изработени,значи,не е толку совршена како машини дали;pls љубезно ве молиме да забележите.
*Кога нарачување Мулти предмети, pls ги стави во Еден шопинг количка, и изберете ја Истата превозот начини, на овој начин, ќе треба да плати само Еднаш во Комбинација превозот цена.
*Кога цел вредност до ќе добиете БЕСПЛАТЕН ПОДАРОК.
*Кога цел вредност до Слободни Кина Пост Воздух Mail превозот на располагање.
*Кога цел вредност до -500, Слободен Воздух Express (EMS,DHL,UPS-от или Fed Ex) се достапни,ние го избере најдобриот начин.
*Ако поголема цел, ве молиме контактирајте со нас за подобра попуст.
*Било quesitons или барања, контактирајте со нас во секое време, ние ќе се вратам на вас наскоро.
Уживајте онлајн Шопинг! Купи директно од Тибет!

R

Додатоци на производи