.

.

X10 Притисни во стил на црвени живина пилешко птица quial брадавица работам waterer топката печат

X10 Притисни во стил на црвени живина пилешко птица quial брадавица работам waterer топката печат

DEN 475.20
Од стока


Објектот Описи :
Пилешко брадавиците се залистоци кои се издаваат на капе вода секогаш кога тие се колваа.
Брадавица стил waterer биле обично се користи од страна на професионални пилешко земјоделците за многу
години поради многуте исклучителни причини. Нема повеќе вода во измет. Нема одлевање и
впива вгнездување на материјал, така што кокошките може да се добие природата гравитацијата хранат со
свежа, чиста вода без болест.Се повеќе и повеќе дворот пилешко на земјоделците дојде да се согласи на слободно DIY или дома направени свои брадавица waterer систем од страна на нивните пилешко броеви, бидејќи тоа е лесно и брзо да се изгради. Заштедите пари и да заштедите време на потрага по кокошки. Дури и да го напуштат градот за викенд без да се грижиш за стадото.
Овој оглас е 10 КОМПЈУТЕРИ им помогнам во стил пилешко waterer брадавиците. Секоја единица има 360 степени од не ' рѓосувачки челик
брадавица главата, кои ќе работат од било кој агол. Објектот е лесно да се инсталира во ПВЦ цевки, пет литри pail кофа или
сад. едноставно завртка во вашата drilled дупка. Без искуство потребно. Црвена боја, дизајн привлекува птици да ги најдете брза за употреба, без разлика дали тие се еден ден стари или 5 години. Токму работи одлично за broilers, слоеви, одгледувачи, pullets,
пилиња, патки ,quail и други играта птици. Сите тие сакаат вашите waterer брадавиците.
Инструкции & Забелешка :
1.Едноставно вежба на 27/64" дупка во вашиот цевка или контејнер & притисни гума grommet во дупка, вметнете брадавица и уживајте!.
2. Производителот препорачува 1 брадавица за 3-4 пилиња.
3. Вода брадавиците работи само под низок притисок ( 5.5 psi или помалку ). Не контактирате директно да градинарски куќа ( куќа вода притисок е околу 30 до 75 psi ). Ако сакате да имаат поврзан директно на градината на куќата потоа вода
регулатор на притисок е потребно.
Брадавица Детали
1. Притисни во стил.
2. Печат начин, топката вентил печат ?6.35 mm топката.
3. Со 360 степени од не ' рѓосувачки челик брадавица .
4. Тежина : 5.6 g/секој.
5. Боја : Црвена.
6. Количина : 10/многу.
7. Вода празнење : 30-70ml/мин
8. Бесплатен превозот во САД.
Превозот
Овој објект е бесплатен превозот . Нормално, тоа трае 7-10 работни дена за испорака по исплата е расчисти. На следење на број ќе се обезбедува на купувачот. Тоа може да се види во вашиот ebay цел. Објектот е предаден на САД само. Други
земјата купувачи, ве молиме контактирајте со нас.
Политика На Враќање
100% Клиент задоволства! Ако не сте задоволни со нашата производот откако ќе го добијат. Ве молиме контактирајте со нас прво потоа вратете го назад кон нас во рок од 14 дена од плаќање на враќање поштарина од себе, ние ќе рефундирање на парите назад кон вас.
Модел Употреба Материјал Печат начин режим на Конекција Вода празнење Конектор тип LD-15
Pultry работам
1. бројлери
2. одгледувачот
3. слој
1. ПОМ
2. Нерѓосувачки челик
ПОД 303 CU
Топката Вентил Печат
Плоштадот цевка за вода
и круг цевка
30-70ml/мин притисни стил
Меѓународни Купувачи ? Ве Молиме Имајте Во Предвид :
1. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот?s одговорност
2.Ако цел повеќе од еден број или цената на стоката што цел е над 600 ДОЛАРИ,што е подобро цел многу со многу

R

Додатоци на производи