.

.

HY-441L Дигитални Tachometer Ласерски Не-контакт Тип Рачни Брзина Тестер на Моторни и Други Ротирачки Машини Пресликување на Состојба

HY-441L Дигитални Tachometer Ласерски Не-контакт Тип Рачни Брзина Тестер на Моторни и Други Ротирачки Машини

DEN 23697.00
DEN 26928.00
-12 %
Од стока


dianxiaobao_1
dianxiaobao_2
HY-441 L Дигитални Tachometer Ласерски Не-контакт Тип Рачни Брзина Тестер на Моторни и Други Ротирачки Машини Пресликување на Состојба

Перформанси опис : тоа е не-контакт тип рачни брзина тестер. Кога корисен модел се користи, колку што е одраз на состојба е атипичен на мери ротирачки објект, црвениот светлината емитирана од инструментот е поврзана со одраз лист да биде удобен и сигурен.
Поле на примена : тоа може да се користи за да се измери на ротациона брзина на моторот и други ротирачки машини. Поради големиот опсег на мерење од далечина, повеќе од опасни подрачја или опремени со заштитни уреди, луѓе блиски до нив е особено ефикасен, но исто така и повеќе погодно за блиски опсег на мерење.
Технички параметри :
Мерен опсег : 50-30000/гранка
Решавање на power1/(points0.02 HZ)
Откривање метод : HY-441 L (Ласерски тип)Не контакт рефлекс, црвена ласерската светлина source IIClass)
Мерење на растојанието : HY-441 L (Ласерски type3 M)
Основните грешка : .(0.02%n+1) RPM (n : )Брзина на читање)
Моќ Supply5 Battery Бр. три
Преглед димензија : 165 Mm* 59 Mm* 42mm
Квалитет : About210g
Оперативен температура : 0-40 C
dianxiaobao_3
dianxiaobao_4

Бренд Име:
niusiwen
Број На Модел На:
HY-441L
DIY Материјали:
Електрични
Модел:
HY-441L
Тип:
дигитални tachometer
Точност На Мерење На:
(0.02%n+1) RPM (n
Големина:
165mm * 59mm * 42mm (mm)
Мерење На Напон Спектар:
50~30000 револуции во минута (V)
Мерење На Струја Опсег:
50~30000 револуции во минута (А)
Мерење На Отпор Опсег:
50~30000 револуции во минута (омега)
Тежина:
0.21 (kg)
R

Додатоци на производи