.

.

600rpm PMG 600w магнет генератор/алтернатор фабрика цена топла продажба

600rpm PMG 600w магнет генератор/алтернатор фабрика цена топла продажба

DEN 8640.00
Од стока

600rpm PMG 600w магнет генератор/алтернатор фабрика цена топла продажба
Драг пријател, pls кажете ни го вашето барање на :
Volt : 12v или 24v или 48v
Вратило број : Еднокреветни или Двокреветни
Ако нема опција од вас, 600w 24v еден вратило PMG ќе бидат испратени.
Карактеристики на 600w 12/24/48v постојан магнет генератор : Ниска start up брзина Ниска cogging вртежен момент Gearless, direct drive, ниски ВРТЕЖИ во минута генератор За употреба во сите средини, Одлична дисипација на топлина Наменета за 20-годишно работење живот.
Параметри на 600w 12/24/48v постојан магнет генератор :
Слики од 600w 12/24/48v постојан магнет генератор :
Цртеж на 600w 12/24/48v постојан магнет генератор :
Цртеж на 600w 12/24/48v постојан магнет генератор со монтажа база :
Цртеж на 600w 12/24/48v постојан магнет генератор систем :
Контролорот е на располагање за вас :
Пакување :
Сертификати :
Фабриката слики :
Контактирајте ме :

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
NE-600P
Тип:
постојан магнет wind генератори
Генератор тип :
Постојан-магнет 3-фаза
Номинална моќност:
600W
Номинална Напон:
12V/24V/48V
Постојан Магнет Материјал:
Ретки Земјата NdFeB
Излезна Струја:
AC
Тежина:
7.1kg
Сертифицирани:
CE, ISO9001, SGS
Место на Потекло:
Jiangsu, Кина (Копно)
Номинална Вртежен Момент:
9.55 Nm
Номинална брзина ротира:
600r/m
R

Додатоци на производи