.

.

weifang/huafeng K4102ZD делови на мотор цилиндри на главата заптивка / 4102 серија на морски делови на мотор

weifang/huafeng K4102ZD делови на мотор цилиндри на главата заптивка / 4102 серија на морски делови на мотор

DEN 775.00
DEN 816.00
-5 %
Од стока


Пријателски потсетување : Plz кажете ни ја вашата дизел мотор е полн модел пред поставување на цел, така што ние може да ви даде целосно право делови за вашиот мотор .
Оваа точка се применуваат за weifang Рикардо дизел мотор 495 sereis , 4100 серија , 4100 серија генератор eengine и морски мотор
Ние може да обезбеди сите видови на мотор делови , како што следува :
Моторот Бренд :
1) Weifang Рикардо : 295/2100,495/4100, R4105,R6105,6113,6126.
2) Weichai D eutz
3) В ummins , L ovol-Perki нс
Мотори делови име :
1. Ail/Гориво Филтер
2. Воздух/Гориво Филтер За Елемент
3.Цилиндар На Главата
4.Цилиндар на главата заптивка
5.Почнувајќи мотор
5. клипот
6. Pison прстен
7.вбризгување на гориво пумпа
8. нафта печат
9.температура на вода, масло, притисок,температурата на маслото метар
10.влезот вентил - издувните вредност
11.Цилиндар лагер
12.цилиндар блок
13.филтер за воздух
14.филтерот за масло
15. поврзување прачка
16. flwheel
17. Внесувањето Воздух/Издувна Цевка
18. Макара
19. Издувната цевка/лактот
20. Пумпа за масло
и така натаму
Други делови :
Како пријателски потсетување :
Ве молиме потврдете воздухот товар од продавачот пред исплата .

R

Додатоци на производи