.

.

термостат за weifang 4100/495 серија дизел мотор делови/15kw-40kw weifang дизел генератор делови

термостат за weifang 4100/495 серија дизел мотор делови/15kw-40kw weifang дизел генератор делови

DEN 821.00
DEN 864.00
-5 %
Од стока


Пријателски потсетување : Plz кажете ни ја вашата дизел мотор е полн модел пред поставување на цел, така што ние може да ви даде целосно право делови за вашиот мотор .
Оваа точка се применуваат за weifang Рикардо дизел мотор 495 sereis , 4100 серија , 4100 серија генератор eengine и морски мотор
Ние може да обезбеди сите видови на мотор делови , како што следува :
Моторот Бренд :
1) Weifang Рикардо : 295/2100,495/4100, R4105,R6105,6113,6126.
2) Weichai Deutz
3) Cummins , Lovol-Perkins
Мотори делови име :
1. Ail/Гориво Филтер
2. Воздух/Гориво Филтер За Елемент
3.Цилиндар На Главата
4.Цилиндар на главата заптивка
5.Почнувајќи мотор
5. клипот
6. Pison прстен
7.вбризгување на гориво пумпа
8. нафта печат
9.температура на вода, масло, притисок,температурата на маслото метар
10.влезот вентил - издувните вредност
11.Цилиндар лагер
12.цилиндар блок
13.филтер за воздух
14.филтерот за масло
15. поврзување прачка
16. flwheel
17. Внесувањето Воздух/Издувна Цевка
18. Макара
19. Издувната цевка/лактот
20. Пумпа за масло
и така натаму
Други делови :
Како пријателски потсетување :
Ве молиме потврдете воздухот товар од продавачот пред исплата .

R

Додатоци на производи