.

.

Bluetooth Тастатура За Xiaomi Redmi Забелешка 4X 4 3 5x 5a Pro Мобилен телефон Bluetooth Безжична тастатура за mi 6 mi4c микс 2 max Случај

Bluetooth Тастатура За Xiaomi Redmi Забелешка 4X 4 3 5x 5a Pro Мобилен телефон Bluetooth Безжична тастатура

DEN 1220.00
DEN 1284.00
-5 %
Од стока


Пред купување, ве молиме проверете за да се осигурате дека вашиот таблет КОМПЈУТЕР има вграден Bluetooth за да одговара на користење на врската, ако таблет уред нема вграден Bluetooth ве молиме не го купи
За Xiaomi 5、Ми 5 S、Ми 5s Плус、Redmi 4 X、Redmi Забелешка 4、Redmi Забелешка 4 X Про、Redmi 4、Redmi 4 про、Redmi 4А - 、Redmi 5x 、Redmi Забелешка 5 A 、Redmi Про 、Xiaomi Микс 2 、Ми Max 2、Ми Max 、Xiaomi Mi 6、
Може да бидат компатибилни со повеќе од Android системи и Windows, Windows8, Windows10 systenm、i OS systenm
Безжична Bluetooth тастатура покрие , внесување на текст за статистика, анти земјотрес, Многу издржливи, Поддршка заградата, Случај
Употреба метод: 【1】; вклучување на прекинувач на задната страна на тастатурата [OFF/NO] 【2】; Притиснете го копчето за Bluetooth вклучете копчето за назад на тастатурата [Поврзете] 【3】; Погледне во долниот десен агол на Bluetooth тастатура, и Bluetooth индикаторот трепка еднаш 【4】; Потоа отворете го таблет или мобилен телефон, Bluetooth внатре, започнете со пребарување Bluetooth [Bluetooth тастатура] Кликнете на врската, внесете го мрежното prompt password на тастатурата, притиснете на тастатурата [Enter] врска ќе биде успешна Тастатура со кратенки на тастатурата : Shift+ space = Кинески на англиски јазик префрлување Shift + Enter= префрлување на текст метод

Примена:
таблета
Стил:
За Таблет,Стандард
Број На Модел На:
за Xiaomi
Оската На Телото Бренд:
00
Бренд Име:
HUWEI
Интерфејс Тип:
Bluetooth
Тип:
Bluetooth Безжична
Врвка За Околу Поддршка:
No
Пакет:
Yes
Јазик:
Англиски
Работата Стил:
Механички
Тастатура Стандард:
Таблета Тастатура
Полна Големина тастатура:
No
Поддржува Човечки Инженеринг:
No
Дали да се поддржи plug and play:
No
Механички Тастатура:
No
Времето на пазарот:
Окт-14
Тастатура Стандард:
стандардна тастатура
Имаат мултимедијални копче за функција:
No
Е водоотпорен:
No
R

Додатоци на производи