.

.

Добиете NRF24L01+ безжичен модул на STC89C52 со програмабилни дефиниција

Добиете NRF24L01+ безжичен модул на STC89C52 со програмабилни дефиниција

DEN 479.52
Од стока


Забелешка :
Ако која било од страните преку USB на TTL модул и PC конекција, отворете го сериски порт асистент софтвер, ако Притиснете според над работата, во прилог на погоре LED промените ефект, сериски порт асистент софтвер може да се прикажат податоците добиени, специфични како што следува
Кога P2.
Ако една страна го испраќа следново 32 бајти податоци (случаен податоци)
010203040506070809 10111213141516
171819202122232425 26272829303132
На другата страна, исто така, добива 32 бајти податоци
010203040506070809 10111213141516
171819202122232425 26272829303132
NRF24 L01/NRF24 L01+ е нова RF transceiver произведени од страна на Норвешка Nordic VLSI компанија, која е спакувана во 4 mm x 4 mm QFN20; NRF24 L01/NRF24 L01+ работи на ISM бенд фреквенција : 2. Кога PTwo0 (KEY1) со тркалезна дупка (GND) на страната на нејзината под со форцепс, имено MCU откривање PTwo0 за ниска електрична енергија во регуларното време, испраќање на податоци до машина модул LED1 светлина е осветлена, од другата страна на соодветните по добивањето на податоци, ако податоците се точни, LED индикатор светлото трепка. Во исто време, примање на партијата сериски порт асистент софтвер прием област
Следниве резултати се прикажува :
20 00000000000000000000 00000000000000000000 милиони 0000000000000000000
Answer : ___________________________ Note : 32 бајти, се разбира, овие 32 бајти податоци може да се дефинира по случаен избор, да праќате и примате 32 бајти ата време
Кога PThree7 (KEY2) и нејзините круг дупка (GND) се shorted со помош на пинцета, му припаѓаат на Кога MCU открива дека P2.0 е на ниско ниво, и праќа податоци, а ако другата страна ја прима податоци, ако податоците се точни, LED индикаторот трепка. Може да биде просто, зошто racking нивните мозоци, ефикасен, брз, зошто потребата за досадни на detour.
Добиете NRF24 L01+ безжичен модул на STC89 C52 со програмабилни дефиниција
Принципот на стапчиња за јадење :
Само лесен-за-користење на производи се добри производи! Потешко е да користите нешто за да испратите вас, е исто така фрлени на маргините.0592 MHZ)
: NRF24 L01+(NRF24 L01
: Two4 GHZ(
: IO(NRF24 L01+6 IO
: ISPUSB
Фабриката се задржани 5 игли за симнување и сериска комуникација
На безжична комуникација меѓу два компјутери може да се постигне ако две преземања и две безжични модули се избрани
(3) софтвер функции
Модулот фабриката има следниве функции, корисникот може да Притиснете на следниве тест ефект по купувањето, ќе се обезбеди функцијата извор програма, wireless application е лесно и удобно
Функција тест 1 : безжична комуникација помеѓу singlechip и MCU
Основни функции : двонасочна далечински управувач комуникација
Примена опсег : може да се користи за безжичниот далечински управувач и безжични контрола
Работата чекори :
1. Во исто време, примање областа на серискиот асистент софтвер ќе се прикаже на добиените податоци.0 (KEY1) со тркалезна дупка (GND) на страната на нејзината под со форцепс, имено MCU откривање P2.0 за ниска електрична енергија во регуларното време, испраќање на податоци, од другата страна на соодветните по добивањето на податоци, ако податоците се точни, LED индикатор светлото трепка. Напорната работа не е веќе дел од оваа голема брзина ера, и вистински мудар човек секогаш е мајстор за стои врз рамената на гигантите.
Две кога PThree7 (KEY2) со тркалезна дупка (GND) на страната на нејзината под со форцепс, имено MCU откривање PThree7 за ниска електрична енергија во регуларното време, испраќање на податоци до машина модул LED2 светлина е осветлена, од другата страна на соодветните по добивањето на податоци, ако податоците се точни, LED индикатор светлото трепка.
JASK51-24 L01
Број
1
Батеријата кутија 1 + 2 игли
(1)
MCU : ST89 C52(ROM : 8 K,RAM МЕМОРИЈА : 512 : 11. Знаење експлозија ера, луѓето немаат време да се истражуваат коренот на физички, еден по еден народ треба итно решение. И вграден во фреквенцијата синтисајзер, моќност засилувач, кристално осцилатор, modulator и други функции, како и интеграција на enhanced Shock Burst технологија, во која адреса, излезна моќ и канал на комуникација може да се конфигурира преку програмата, погоден за мулти машина.

Бренд Име:
MLLSE
R

Додатоци на производи