.

.

Wanusual 2G+16GB Quad Core Андроид 7.1 Автомобил DVD Плеер За Бенц Smart Fortwo 2012 - Стерео GPS Навигација Мулти-Екран на Допир Радио

Wanusual 2G+16GB Quad Core Андроид 7.1 Автомобил DVD Плеер За Бенц Smart Fortwo 2012 - Стерео GPS Навигација

DEN 20260.80
Од стока

DVD плеер може да се управува со полно работно допрете режим; поддршка DVD/VCD/CD/MP5/RMVB/MP3/AVI/CD-R/WMA/JPEG, итн. Навигација, гледање филмови и уживање во музиката може да се постигне синхронизација. Филм Формат : Поддршка на сите Андроид видео клиповите, стриминг медиа играње и 1080 P видео декодер, како што се MPEG-1/2/4,H264,RMVB,Div X, итн Музика Формат : Поддршка за MP3,WMA,WAV,AC3,OGG,FLAC, итн, и со мрежа аудио репродукцијата. Вграден-во БТ може да се пренесе OBD информации. WIFI : Безжичен интернет пристап и "жешко" место функцијата за споделување. Document Format : PDF, Word, Excel; поддршка на сите Андроид апликација софтвер. EQ : Treble/среден/бас. Чист Андроид 7.(опција) Canbus кутија (опција) 1 x ПОМОШЕН AV надвор, 2 x ПОМОШЕН AV-во, 1 x Subwoofer аудио-out 1 x Задна Камера за Видео Rearview систем за Поддршка две SD порти и два USB интерфејси. Капацитивни &. Целосно затворен за движење може ефикасно да се спречи прашина. 264, Xvid, MPEG2, MPEG4, VC-1, WMV9, MPEG1, H. Главната Frenqency : 1.1 систем
ПРОЦЕСОРОТ
Rockchip RK3188 Cortex A9 Quad core
RAM меморија
SAMSUNG DDR3 2 GB
Flansh
16 GB
Радио
FM/AM
GPS
SIRF III
Екранот
Капацитивни и мулти-екран на допир (Оригинал Hanstar Екран )
TFT вози IC
RK3188
Loader
FORYOU DL-30
Ги собереш
HITACHI 860 XH
мотор
MABUCHI
Amplifer IC
TOSHIBA 7384
DVD декодер IC
Sunplus 8202 VGQ
Радио IC
СВ TDA7706
Напојување
4*45 W
Bluetooth
Бесплатни Крило FM3507
Видео Декодер
1080 P HW
WIFI
Изградена во
Основната Функција : GPS : Поддршка серија на GPS софтвер и мапа на мрежата.(опција) Автомобилски податоци recorder . Поддршка надворешен 3 G Модул за сурфање на интернет. RAM меморија : 2 G Бајти DDR3
5. Онлајн мапа, IGO Primo, sygic , Tom Tom, итн се на сите достапни
. ПРОЦЕСОР : Rockchip RK3188 Cortex A9 Quad core
4. Секоја слика во датотеката може да се користи за да се подигне екран или wallpaper. i NAND : 16 GB &. Дали вашиот автомобил доаѓа со оригинална ПОМОШЕН?
1. Слика Формат : Поддршка JPEG, BMP, PNG, TIFF, итн. Поддршка full HD резолуција (до 1080 P),и HD/стандардна дефиниција, како што се 1360×768(768 P), 1280×720(720 P), 1024×576(576 P)и така натаму, исто така, може да се компатибилни. Дигитални ТВ Функција : Поддршка ДИГИТАЛНА-T/ISDB/ATSC (опција) Bluetooth Handsfree : Поддршка Кинески/англиски именик, дневникот на повици, музика игра, и Bluetooth за пренос на податоци.) Автоматско осветлување затемнување во текот на ноќта го прави ноќ возењето поудобно и помага да се намали визуелна замор. Со сто автомобили логоа се на располагање за да се подигне екран или можете да одберете сопствен слика од SD картичка. OSD Language : Поддршка за повеќе јазици (Кинески, англиски, руски, Јапонски, португалски, итн. Тоа исто така е достапна за надворешни OBD возило информацискиот систем. High-definition видео декодер функција, поддржува повеќе видео формат, како DAT, MPG, MPEG, VOB, MP4, MOV, AVI, DVD Видео, ASF, WMV, MKV, TS, РМ, RMVB, итн, и разни видео декодер, како и Х. Хуманизирано музичка плејлиста прави операција на повеќе флексибилни; поддршка за MP3, WMA, WAV, AC3, OGG, FLAC, итн. RGB светлото може да се направи повеќе бои одберете. Мулти-Екран На Допир
3.com/watch?v=FUun FN7a J_Q&feature=youtu. Поддршка RGB осветлување; повеќе бои се на располагање. И некои аудио кодирање, како MP1/2/3,OGG, МАЈМУН,РМ,SIPR,ATRC,WMA,AC3,FLAC,AAC, исто така, може да се компатибилни.be
Оперативен СИСТЕМ
Андроид 7. OBD/3 G dongle/Дигитален ТВ/DVR/DAB/TMPS функции се опционални
https : //www. 3 G безжични интернет( изборен ) Висока резолуција на LCD екран ( 1024 * 600 ) прави карактер многу појасна (за моделот со над 7" екран) Поддршка серија на GPS софтвер. DVD : Поддршка на OSD Допир Функција(DVD/DIVX/MP4/MP3/MP2/VCD) AM/FM Радио : RDS функција и за поддршка на заштеда на 30 станици. Под 32 G SD картичка и под 500 G USB флеш диск се достапни.1 Систем автомобил DVD плеер
2.
Зграда во мапата бесплатно како подарок во нашата единица
Со цел да се обезбеди дека производот може да се вклопат во вашиот автомобил и,
Може ли да ве молиме да ни одговори на неколку прашања, пред да се подготви ред за вас :
1 Може да ве молам да контролната табла слика на вашиот автомобил и го испрати до нас за да се провери?
2 Може ли да ни кажете на вашиот автомобил специфичен модел и година?
3.

Боја Име:
Црна
GPS тип:
Возилото GPS Единици & Опрема
Специјални Функции:
DVD Плеер,Полнач,Bluetooth,CD Плеер,FM Предавателот,Екран на Допир,Радио Тјунер,TV,MP3/MP4 Плеери,Мобилни телефони
Бренд Име:
WANUSUAL
резолуцијата на екранот:
1024*600
GPS Navigator со ТФ-Картичка:
Yes
Оперативен Систем:
Андроид 7.1
ПРОЦЕСОРОТ:
Rockchip 3188 Cortex A9, Quad-core
RAM меморија:
SAMSUNG DDR3,2GB
резолуцијата на екранот:
1024*600
капацитивни:
мулти-екран на допир
Максимална Аудио Излез Капацитет:
50W X 4
Flansh:
16GB
видео декодер:
1080P HW
TFT вози IC:
Rockchip PX3
мулти-екран на допир:
една година гаранција
R

Додатоци на производи