.

.

1pcs F40x20x5mm Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок NdFeB Магнет Neodymium N35 Магнети F40*20*5mm Бесплатен Превозот

1pcs F40x20x5mm Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок NdFeB Магнет Neodymium N35 Магнети F40*20*5mm Бесплатен

DEN 264.00
DEN 283.20
-7 %
Од стока


Ако не го добиете вашиот објект на време,pls контактирајте со нас веднаш, за понатамошна помош. Тоа е толку едноставно!
Превозот и ракувањето со обвиненија не се враќа.,ќе се проверуваат и тоа го покажа на начин,уште не сте receiced тоа,ние ви препорачуваме да контактирате со вашиот локален поштата или чекаат за тоа со трпение.Ние сме во состојба да преземе било каква одговорност за Сопствени задоцнување или данок.
Машини и опрема : магнетна сепарација, магнетна кран, магнетни машини.Ви благодариме за вашето разбирање.Било addtional царинските трошоци мора да бидат платени од страна на вас. Neodymium магнети понекогаш се познати како Нео,Neod или NIB магнети.
Електроника : постојано магнетно actuator вакуум прекинувачи, магнетни релеи, метар,звук метар, а полињата за префрлување, сензори.Ќе се забележи со следење на број откако shippment е направен.
Ако не сте задоволни со вашата нарачка, поради некоја причина, да ги споделите со нас.1 мм
Димензија : 40mmx20mmx5mm
Количина : 1 PCS.
Апликации
Акустична поле : говорникот, приемник, микрофон, аларм, фаза аудио, автомобил аудио и така натаму.
Тоа е ретка земја метал и форми еден од Lanthanides серија.
Материјал : Neodymium магнети
Сертификација : Ro HS помина
Одделение : N35
Magnetization : Axially magnetized / Столбови на Рамни Краеви
Состојба : нова
Облик : Лист
Толеранција : 0-0.
Сите предмети ќе бидат испратени со 7~10 дена за по исплата е расчисти.
Корисниците ќе бидат предмет на увозни давачки и даноци.Објектот ќе се испрати до твојата адреса наведени во aliexpress.Тоа обично трае околу 30-45 дена за испорака пристигнување до вас, посебно повремено,можеби треба 2 месеци или повеќе време за испорака.
Опис
Neodymium (хемиски симбол Нд) е елемент 60 на периодична табела.Но, понекогаш меѓународни испорака е во голема мера зависи од превозникот coompany и loal на царинските или давачки.
Ние се стремиме се потрудиме да ви обезбеди најсигурни,affortable начин на превозот услуга.
Ние брод во светот со Кина Пост Пошта преку Кина Пост.
Електрични полиња : VCM, CD / DVD-ROM-от, генератори, мотори, серво мотори, микро-мотори,вибрации мотори.
Товарни за испратите назад и повторно да ја прати треба да се плати од страна на купувачот.
2, Силни магнети треба да се чуваат на суво, загрева средина, и треба да ги користите на пластика,дрво, картон, пена да се одвојат и се завиткани.
Како логистика брзина е надвор од нашата контрола, па ако се потврди редот и плати,кои велат дека сте се согласиле нашите превозот време.Ве молиме бидете сигурни дека вашиот превозот адреса и поштенски код е точен.Ние,сепак ќе ви наплатат само за набавната цена,превозот и ракувањето за вашите елементи.
Други индустрии : magnetized Восок, цевки descaling, магнетни држачи, автоматски mahjong машина,магнетни брави, врати за windows магнетни, магнетни багаж, кожа магнетни играчки,магнетни алатки, подароци и пакување.
Кога се додава на Железо (Fe) и Бор (Б) (хемиска формула Nd14 Fe21 B) на resultant магнети се најсилните магнети во моментов се на располагање.
Ако имаме deliverd вашиот парцела и да ви даде следење на Никој.
Магнетите се изработуваат од Нео Neodymium Магнет материјал и имаат неверојатно магнетни настапи.
Тешко дробење ќе предизвика штета и во пукнатините во магнетното материјал.
Neodymium магнети обично се обложени Никел-Бакар-Никел позлата да се спречи железо од rusting.
Совет
1, Силни магнети треба да се Чува далеку од Ironware и некои лесно magnetized железо,како што се следи, банкарски картички, компјутери, телевизии, мобилни телефони и други.
Здравствена заштита : МРИ скенери, медицинска опрема, магнетни здравствени производи и така натаму.
3, Магнети би можеле да бидат заинтересирани во вода метар ,Електрични метри, гас метар и некои премерување опрема постојат некои неточни влијае (како, на пример : ако магнети поставени во близина на метар, на метар ќе се забави)
Ве Молиме Имајте Во Предвид
Кога се поврзувате со две магнетни копчиња, да ги привлече блиску еден до друг полека и нежно.

R

Додатоци на производи