.

.

Voll runde diamant 5D DIY diamant stickerei Raum katze diamant malerei Kreuzstich Strass mosaik dekoration ниво

Voll runde diamant 5D DIY diamant stickerei Raum katze diamant malerei Kreuzstich Strass mosaik dekoration

DEN 214.00
DEN 345.60
-38 %
Од стока


Дијамант слика : 4-Совршен чекори
Лесно да се научат,Погоден за сите возрасти!
Ова е готови работи ,види,таа е многу убава ,не е тоа? Само мислев дека ова е мојот заврши ,толку среќен!
Да оркестарот соба или handsel на пријатели е исто така добар избор.
Дијамант слика : 3-Слободен колекции
Следниве се бесплатни, како ќе се отстрани грижи .
Мали платно е само погоден за почетници и за деца! Поголем платно, повеќе совршен деталите!
Кликнете на за да внесете предмет за производот
artoon
Овошје Слика Цвет
Ве молиме Имајте во предвид : Дијамант Сликарство големина е големината на сликата не големина на екранот (имаат 1-2 cm грешка). Големина : 20x20cm,20x25cm,30x30cm,30x40cm,40x50cm и да дејствува. Ве молиме не двоумете се да уживате во чувството на целото семејство diy тоа togethger .Answer : ___________________________ NOTE : мозаик сликарство не HD слика, тие се различни, различен стил. Meterial : Памук Платно и смола вежби
3. За било која причина, ако сакате само да се вратат на производи, ве молиме контактирајте со нас во рок од 7 дена по приемот. Ви благодариме за изборот на Oue Продавница.(исто како ќе го изберете)
2. ако дијаманти не е доволно, можете да не контактирате директно . така што голема големина ќе биде подобар ефект. ве молиме остатокот увери купување . ние секогаш внимателно проверете пред испраќање на стоката, сепак на производи може да добијат отштета за време на испорака време.
Дијамант слика : 5-Висока вискозност и Доволно Дијамант
1* Ние користиме двострано лепило на вискозитет, не е лесно да се падне дијаманти
2* Висок квалитет сјајна плоштадот дијамант,никогаш нема да избледи
.
Мозаикот сликарство не HD слика. Употреба : Почетна / Хотел / Канцеларија Декорација / Подарок Колекции
4.Хуманизација боја retrieval операција повеќе погодно. ние секогаш се обидуваме се потрудиме да обезбеди висок квалитет на производи и услуги. производи имаат многу дијаманти, таму ќе може да се имаат мал дел на дефекти, секоја слика, ние ќе ви испрати дополнителна 20% -30% дијаманти .
За Круг дијамант
Дијамант слика : 1-Висок Квалитет Дијамант
Дијамант слика : 2-HD Слика платно со Висок defintion сликарство платно појасни. Тоа е многу топла и полна со среќа.нашата продавница ќе испрати дијаманти за да можете бесплатно , ние ќе брод до вас, како е можно поскоро. Ајде да го реши проблемот со вас .
за големина на : големина е со големина на сликата, не големина на екранот, има некоја грешка (1-2 cm). За малку вежба : 100% Круг Вежба, 26 сечење на површината и 18 сечење на површината, високо-три-димензионален ефект.5 mm (како што се на Пиксели од сликата). Сите дијамант сликарство се спакувани и за вас , клиентите треба своите рачно изработени, не е завршена, ние обезбеди потребните алатки и материјали. П : Што да правам ако јас не се доволно камчиња?
A : Почитувани, можете да не контактирате повторно испраќање на кристал ако се најде таму не е доволно. ако за било која причина не сте задоволни, ве молиме не директно од напуштање негативни повратни информации, само контактирајте со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да се направи сте задоволни.
Дијаманти во големина е за 2,5 * 2. Се чувствуваат слободни да ги споделите со нас, ако имате било какви прашања во врска со нашите дијамант боја производи, ние сме дваесет и четири часа во линија . Предмети : 1. П : Колку време јас ќе го дадам мојот googs откако ќе плати мојата цел ? A : ние ќе ви испрати стоката во 1-4 дена по сте платиле вашата нарачка , вие ќе ги добиете вашите производи во 15-60 дена . ако ви се допаѓа нашите производи, ве молиме не двоумете се да ни даде 5 ѕвезди."
П : Дали дијамант вежба платно заврши ? A : Драг пријател , сите наши производи се во Целосна Вежба Сликарство , тоа е 100% се вежба , да се заврши вежба , целата платно треба вежба дијамант . тие се различни од уметнички стил. Сите се виси на diy дијамант сликарство на вашето семејство .

Големина:
20X25CM Round, 25X30CM Round, 30X38CM Round, 40X50CM Round, 50X65CM Round, 60X75CM Round, 70X90CM Round, 20X25CM Square, 25X30CM Square, 30X40CM Square, 40X50CM Square, 50X65CM Square, 60X75CM Square, 70X90CM Square
Стил:
Модерна
Шаблон Тип:
Цртан филм
Дијамант форма:
Круг
Материјал:
Смола
Бренд Име:
магијата мајстор
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
10-60
Рамка:
Без рамка
испорака:
Безбеден и Брз
квалитетот на производот:
Добро+++++
Употреба:
Дома,Хотел,Свадба,Болница,Медицинска Сестра,Други
За Дијаманти:
100% целосна вежба дијаманти
Стил:
простор мачка
R

Додатоци на производи