.

.

DIY 5D Дијамант Мозаик Куче Семејство 3D Дијамант Сликарство Крстот Бод Колекции рачно изработени Дијамант Везови Божиќ Кристал

DIY 5D Дијамант Мозаик Куче Семејство 3D Дијамант Сликарство Крстот Бод Колекции рачно изработени Дијамант

DEN 346.00
DEN 576.00
-40 %
Од стока

и дел од човековите да прават други налози. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање.
[Совети]
1. и нашите студенти производство оддел се фокусира не се подготви специјални дијамант вежба. Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата.
Платно Галерија
Платно Лепак
Ние ги користиме добар квалитет транспарентен двострано лепливи ленти, лепак нема да успее на -40 степени,ако дијамант заглавени во погрешна позиција,можете да го користите пинцети се сврте надолу и се држи на право место повторно. Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња,
за да се обезбеди целокупната ефект. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање.
DIY 5 D Дијамант Мозаик Куче Семејство 3 D Дијамант Сликарство Крстот Бод Колекции рачно изработени Дијамант Везови Божиќ Кристал Ѕид Занаети Дома Декоративни (BZ501 J901)
Главната Слика Шоу
Совети : Ние ви препорачуваме да избор големи димензии да се направи ред, како и големината на дијаманти е околу 2,5 мм, па фото големина на повеќе големи, ефектот ќе биде уште подобро
Големини на располагање : ве Молиме изберете
Материјал : Памук и Квадрат дијамант
употреба : diy дијамант слика; дијамант везови сликарство;
Ставките коишто се вклучени :
1.
Алатка За Полнење На Екранот
Содржи : Пинцети, правоаголна плоча, мали торби, налепници. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти. Ние ги користиме Федекс/EMS /CPAM според вашата локација,и ќе добиете на следење на број во рамките на
1-3 дена по породувањето.

Големина:
20X25CM, 25X35CM, 30X40CM, 40X50CM, 50X65CM, 60X80CM, 70X90CM, 80x110CM, 90X120CM, 100X135CM
Бренд Име:
MYCELLA
Употреба:
Слики
Стил:
Европа
Материјал:
Смола
Шаблон Тип:
Животните
Дијамант форма:
Плоштад
Форма:
три-димензионални
Pasting Област:
Целосна
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Платно Пакување Метод:
Навива
Рамка:
No
Број на Бои:
1-30
број:
BZ501J901
R

Додатоци на производи