.

.

Рударство PCI Картичка E 1 4 2 PCIe PCI Express 1X 1 до 3 Порт 1X Switch Мултипликатор ЦЕНТАР Столб Картичка Надворешни и Внатрешни + USB 3.0 Кабел

Рударство PCI Картичка E 1 4 2 PCIe PCI Express 1X 1 до 3 Порт 1X Switch Мултипликатор ЦЕНТАР Столб Картичка

DEN 714.00
DEN 714.24
-0 %
Од стока

Се намали бројот на адаптер и адаптер кабел, линија директно до интерфејс, ефективно намалување на интерфејс пречки и жица на косата, да обезбедат податоци за сигурност, а со тоа се подобрува ефикасноста на работата!
Пакет Листата :
1 x PCI-Експрес Столб Картичка
PCI-E 1x 1 до 3 Порт PCI-E 1x :
( Важни Совети : Сега овој објект usb кабел боја е Сина , а не бело.0 верзија е подобра. Ефективно решение на матичната плоча PCI-E интерфејс не е доволно, интерфејсот може да се прошири надвор од 2-порта или 4-port usb3.
PCI E 1 до 3 / 4 / 2 PCI express 1 X слотови Столб Картичка Мини-ITX за надворешни 3 PCI-E слот адаптер PCIe Порта Мултипликатор Картичка VER005
Околу Опис :
PCI-E 1 X 1 ДО 3 :
Ако ви треба повеќе од еден PCI-E x1 слот на матичната плоча е да не било толку многу, тоа допира до вас може да се размислува за тоа. Тоа се состои од два дела, една од главните картичка, интерфејс инсталиран преку PCI-E X1 за матична плоча, два опрема картички, од кои и двете се поврзани заедно преку USB 3. Ви благодарам!)
PCI-E да Двојна Порта PCI-E :
PCI-E 4 Port PCI-E :
.
High speed USB 3.
Поддршка 3 порта висока брзина на PCIe 1 X картичка. Ви благодариме!
PCI E 1 ДО 2 / 4 :
PCI-E 2/4 Порта USB3.
И поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Затоа, пренесува PCI-E слот е најдобар верзија над 2.
Во согласност со PCI express 2.75"
USB кабел должина 60см/ft 1.0 кабел адаптер за да го поврзете краевите на две USB порт.
Уредот картичка, исто така, користи сад Pericom Pericom PI7 C9 X мост чип, за префрлување на PCI-E, PCI-E помеѓу.Трет чекор : После завршувањето на над два чекори, првиот не се брза да ја вметнете вашата PCI-E картичка, проектот компјутер за да се види ако вашиот компјутер е идентификувано до стој картичка, ако не најде картичката, повторете ја горе операција (Забелешка : првата време за да ја вметнете картичката за да го стартувате компјутерот, во системот во целина ќе биде побарано да инсталирате нов хардвер, како што се "PCI стандард PCI-да-PCI мост" , ќе треба да почека за тоа автоматски да го инсталирате заврши, индивидуални анти-вирус софтвер, ќе се спречи овие датотеки инсталацијата, имајте на ум прескокнат), кога вашиот компјутер е призната картичката,сини LED PCI слот на нормална светлина, компјутерска опрема менаџер во системот уред ќе покажуваат зголемување на неколку "PCI стандард PCI-да-PCI мост
4. Првиот чекор, првиот на PCIe USB картичка вклучен во матичната плоча е PCIe слот.0 shield е флексибилен кабел за 1 U,2 U,3 U шасија.1 Спецификација
1-слот за PCI-E 1 X 3 слот 1 X столб картичка со high speed USB 3.
Солидна capacitor обезбеди дополнителни стабилно напојување за PCI-e картичка
Плоча големина : (L*W*H)9. По завршувањето на горенаведените три чекори, исклучување на компјутер, приклучок во вашиот PCI-E картичка, да се биде внимателен да не внесете во спротивно,
5. Користете USB3.0, но, исто така, теоретски проток 5 Gbps (625 MB / s), еден Во четири Потоа отстранете ја косата само ќе 150 MB / s, па дури и PCI-E 1.97
Упатствата за инсталација на производот
Прво, кога ја користите адаптер картичка, компјутерот мора да биде исклучен пред да можат да се приклучок адаптер картичка. Главниот одбор за контрола донесува PCI-E интерфејс директно напојување режим, нема потреба за надворешни кабелот за напојување, така што главниот одбор за контрола енергија од надвор пречки, поголема стабилност!
4.51"
PCI-E Картичка големина : (L*W*H)11. Но, не грижете се, сите други се исти, како што се кабелски приклучок и функцијата е 100% исти.x еден канал за проток, исто така, има 250 MB / s, Така што овој работи повеќе од доволно за да ви даде најдобри места, нема да биде доволно пропусен опсег, не само за барања за изведба на место. потоа подигнете во системот, инсталирајте PCI-E Картичка Возачот
Ве молиме ИМАЈТЕ во предвид :
PCI картичка не вметнувајте анти, анти-вметнете може лесно да доведе до изгори надвор
Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 2 cm грешка, припаѓа на нормален феномен.

Должина на кабел:
Фабриката Стандард
Бренд Име:
h1111z
Тип:
Кабел Адаптер
Број На Модел На:
AC1993
Производи Статус:
Акции
Пакет:
Yes
Точка име :
PCIE Столб картичка за Bitcoin рудар
USB Кабел должина:
прибл.60см
Посебна Карактеристика:
стој картичка
Тип На Објект:
PCIE Extender Кабел
R

Додатоци на производи