.

.

Нова Жешка USB3.0+2.0 да SATA 22Pin Кабел за 2.5 инчен Хард Диск HDD Цврста Состојба Диск QJY99

Нова Жешка USB3.0+2.0 да SATA 22Pin Кабел за 2.5 инчен Хард Диск HDD Цврста Состојба Диск QJY99

DEN 93.00
DEN 118.08
-21 %
Од стока

Нови USB3.0+2.0 да SATA 22 Pin Кабел за 2.5 инчен Хард Диск HDD Цврста Состојба Диск QJY99 Опис : Карактеристики :
100% сосема нов и висок квалитет
Поддржува топло-замена, plug and play
USB 3.0 + USB 2.0 доставување и 5 V енергија снабдување преку USB конекторите
Назад компатибилен со USB 1.0, 1.1 и 2.0 верзија, Поддржувајќи SATA трансфер на податоци го оценувате : SATA II(3 Gbps), SATA јас(1.5 Gbps).
Трансфер стапка на Супер-Speed USB 3.0 интерфејс може да биде до 5 Gb/сек (Max), брзина на пренос на USB 2.0 е до 480m/sec
5 V USB напојување го прави тоа само поддршка 2.5 инчен mass storage class дискови додека не можат да си дозволат 3.5 инчен HDD
Интерфејс Тип : USB 3.0, USB 2.0, SATA 22 Pin
Компатибилни Системи : за Win 98/за ME/2000/за XP/за VISTA /за win7/8/за MAC OS 9.X/10.X /за Linux
Компатибилни Уреди : 2.5 инчен HDD
Кабел Должина : околу 50cm
Пакетот Вклучува : 1 x USB3.0 + USB2.Од 0 до SATA 22 Pin Кабел

R

Додатоци на производи