.

.

2 парчиња Гума Око Купот на Окуларот Eyecup за Nikon DK 20 21 23 24 Канон ИО ЕЗ EF на ПРИМЕР D5300 D5200 D3300 D7200 d3000 d5100 SLR dslr фото објектив

2 парчиња Гума Око Купот на Окуларот Eyecup за Nikon DK 20 21 23 24 Канон ИО ЕЗ EF на ПРИМЕР D5300 D5200 D3300

DEN 72.00
DEN 95.04
-24 %
Од стока


Пакетот вклучува :
2 парчиња око чаши
НЕМА Мало Поле. Спакувани Безбедно во Меур Торба.
пријателски потсетник
Кога ќе изберете "DK 20" ,ќе добие 2 парчиња DK-20 око чаши,тоа не се вклучат и други модел eyecup.ве молиме Потврдете Кој модел одговара на вашиот камерата пред цел,ви благодариме
DK-20 (DK 20) DK-20 гумени eyecup подобрува гледање удобност и го спречува скитници светлина од внесување на пронаоѓачот на изглед и намалување на контрастот. Answer : ___________________________ Note : 1. Производот е погоден за професионална техничари. Ние не сме одговорни за било каква штета во текот на инсталацијата. 2. Ве молиме погледнете ги сликите за да бидете сигурни дека овој објект е вистинскиот треба пред да ја купите. Големина : 4.5 cm x 2.5 cm x 0.6 cm - 1.77 инчен x 0.98 инчен x 0.24 инчен Компатибилен Со : За NIKON : D5100 D3100 D3000 D60 D50 D70 F65 F75 F80 D40
DK-21 (DK 21) За Nikon DK-21 гума eyecup подобрува гледање удобност и го спречува скитници светлина од внесување на пронаоѓачот на изглед и намалување на контрастот. На Eyecup овозможува амортизирање околу камерата е окуларот,и е особено корисно да се eyeglass wearers Придава на пронаоѓачот на изглед окуларот минимизирање на ваше светлина и визија замор Карактеристики мека надворешниот раб гума перница За повеќе удобно се вклопуваат, го замени оригиналот со оваа гума eyecup Две мали клипови на задната страна обезбедува окуларот на вашиот камера за Внатрешни Димензии : 16.2 mm x 11.0 mm Целокупната Димензии : 47mm x 28mm Боја : Црна Однесуваат на вашиот за Nikon user manual (рачно) или производителот за да се осигурате компатибилност Додаток САМО, камерата не е вклучена Големина на : 4.5 cm x 2.8 cm x 0,8 cm - 1.77 инчен x 1.1 инчен x 0.31 инчен Компатибилен Со : За NIKON : D100 D200 D300 D90 D80 D70 S D70 D7000 D50 D600 DK-23 (DK 23) Ова е официјалниот дел, наменета за D300, D300s На DK-23 Гума Eyecup е мека и удобна окуларот штит кој го минимизира износот на скитници светлина што влегува во пронаоѓачот на изглед, помагање визија кога фотографирате. На Nikon DK-23 е компатибилен со Nikon D300/300s. Answer : ___________________________ Note : 1. Производот е погоден за професионална техничари. Ние не сме одговорни за било каква штета во текот на инсталацијата. 2. Ве молиме погледнете ги сликите за да бидете сигурни дека овој објект е вистинскиот треба пред да ја купите. Големина : 4.4 cm x 2.6 cm x 0.6 cm - 1.73 инчен x 1.02 инчен x 0.24 инчен Компатибилен Со : За NIKON : F80 F65 F55 FM10 D100 D200 D300 D300 S D600 D610 D700 D7000 D7100 D7200 D90 D80 D70 S D70 D70 S D60 DK-24 (DK 24) ја придава на пронаоѓачот на изглед окуларот на повеќето Nik&n D серија Дигитални Камери, минимизирање на ваше и намалување на визијата замор. DK-24 Погоден : За NIK&N D5000 D3100 D3000 D5100 Големина : 4.4 x x 2.7 0.7 cm WT : 4g. EF Димензии : 4cm x 2.5 cm x 0,8 cm - 1.57 инчен x 0.98 инчен x 0.31 инчен EF eyecup Компатибилен Со : За Canon : 650 D 600 D 550 D 500 D 450 D 1100 D 1000 D 400 D ИО На Eyecup овозможува амортизирање околу камерата е окуларот, и е особено корисно да се eyeglass Димензии : 4cm x 2.5 cm x 0,8 cm - 1.57 инчен x 0.98 инчен x 0.31 инчен Компатибилен Со : ИО око првенство За Canon : EOS 300,EOS D30,EOS 10,EOS 300 V,EOS 88,EOS 100,EOS 500,EOS 500 N,EOS 700,EOS 850,EOS 1000 N,EOS 1000 FN на ПРИМЕР, На Eyecup овозможува амортизирање околу камерата е окуларот, и е особено корисно да се eyeglass Димензии : 4cm x 2.5 cm x 0,8 cm - 1.57 инчен x 0.98 инчен x 0.31 инчен Компатибилен Со : За Canon : EOS-1 D X / EOS-1 Ds Mark III / EOS-1 D Mark IV / EOS-1 D Mark III / EOS 5 D Mark III / EOS 7 D ЕЗ функционира како амортизирање околу камерата е окуларот, која обезбедува заштита за камерата е окуларот. Без разлика што носат eyeglass или не, шупливи гума на eyecup е удобен за вашата eyelid контакт и вашите очила. Тоа ги импресионира вас, удобно чувство следниве пријатно искуство. Оваа Eyecup е замена за Canon Eyecup ЕЗ. Материјал : Пластични Боја : Црна Погоден за : За Canon E0 S-1 Ds Mark II, E0 S-1 D Mark II N, E0 S-1 D Mark II, E0 S 1 Ds, E0 S 1 D, E0 S-1 V, E0 S-1 N

R

Додатоци на производи