.

.

Neewer 5-1 Преносни Круг 43Инчен/110cm Мулти Камера Осветлување Рефлектор/Diffuser Комплет со Зафат+Носење за Фотографија

Neewer 5-1 Преносни Круг 43Инчен/110cm Мулти Камера Осветлување Рефлектор/Diffuser Комплет со Зафат+Носење

DEN 912.00
DEN 959.52
-5 %
Од стока


-************-
1.Neewer Официјалната Продавница е САМО овластени продавачот на Neewer во Aliexpress.
2. Сите предмети се предвидени со Бесплатен Превозот услуги , со следење на број да ги пратите.
3.Ве молиме додадете нашата продавница во вашите омилени продавници, како оваа продавница ќе имаат НОВИ ПРИСТИГНУВАЊА и ГОЛЕМИТЕ ПРОМОЦИИ сега и тогаш.
4.Сите Neewer Производи од нашата продавница, ќе обезбеди 2-Месеци гаранција , ве молиме да се чувствуваат слободни да се купи!
5. Сите предмети во овој магазин НИ парк и велика БРИТАНИЈА акции , ако треба, ве молиме контактирајте го сервисот пред да Купите.
6. Ние сме отворени за предлози и идеи за сè друго, ако постои проблеми откако сте го примиле пакетот , ве молиме контактирајте со нашите услуги на клиентите , ние ќе се справи со тоа за вас како е можно поскоро. Ако нема комуникација историја, само негативни повратни информации, ние нема да му помогне да се поправи по продажбата на проблеми. И никогаш нема да биде во можност да купуваат сите производи од оваа продавница.
Бесплатен Превозот
Neewer® 5 во 1 Преносни Круг 43"Инчен/110cm Мулти Камера Осветлување Рефлектор/Diffuser Комплет со Сила и Вршење на Случај за Photpgraphy (43" Круг)
Опис :
На Neewer 5 во 1 Расклопна Мулти Фотографија Плоштадот Студио Рефлектор е корисен додаток за било кој тип на фотограф. Потрошувачите се во можност да се создаде бескрајни е комбинација на светлосни ефекти со едноставно unzipping на панел и да се нервира еден рефлектор. Флексибилни светлина-тежина дизајн со контрола овозможува лесно преносливост, додека одржување на различни reflectors непроменети, затоа подобрување на ефикасноста.
Производот содржи злато, сребрена, бела, црна и проѕирна reflectors.
Злато рефлектор - корисно за создавање на топли отворено зајдисонце сцени, или ангел ореол ефекти.
Среброто рефлектор - се користи за подобрување на светло во слаба светлина ситуации каде силна светлина е потребно.
Белата рефлектор - развива мека, чиста светлина и тоа, исто така, помага да се декомпресија на флеш.
Црна рефлектор - на 'anti-рефлектор", бидејќи тоа го прави сенка, и создава одредени темно и мистериозна расположение.
На проѕирен рефлектор - делува како дифузор помеѓу изворот на светлина и предмет, кој омекнува груби изглед.
Карактеристики :
Еден (1) 5-во-1 Рефлектор со Зафат, Еден (1) Во Случај
Набори лесно да се вклопи во неговиот случај
Случајот е направен од црно тешки материјал со здрав патент
Спецификации :
Боја : Злато/Сребрена/White/Black/Проѕирен
Големина : 43"/110 см
Пакет Големина : 15.7" x 15.7" x 1.2"/40 x 40 x 3cm
Тежина : 25.15 мл/ 713g
Пакет Содржина :
5x Рефлектор
1x Торба за Носење
Слики :

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
10077776
Бренд Име:
NEEWER
R

Додатоци на производи