.

.

ALUMOTECH Како ARRI 150W+300W+650W+1000W Волфрам Место светло+случај+стојат+4 dimmer Комплет

ALUMOTECH Како ARRI 150W+300W+650W+1000W Волфрам Место светло+случај+стојат+4 dimmer Комплет

DEN 27720.00
DEN 39600.00
-30 %
Од стока


Пакет се вклучени
1 PC : 1000w Светлина со свет
1 PC : 650w Светлина со свет
1 PC : 300w Светлина со свет
1 PC : 150w Светлина со свет
4 PCS : Воздух Cushioned Стои(подобро да ја заштитите светла)
4 PCS : Нежните
4 PCS : Менгеме кука (load 33 Lbs)
4 PCS : Безбедност кабел (24 инчен ; Оптоварување 44 Кг)
16 PCS : Клипот
1 PC : Мека случај со велосипед
Опис
1) место светло , 4 лист може да се ротира штала вратата.
2) компактен тип Волфрам центарот на вниманието, Висока прозрачна ефикасност, Светлина од тебе униформа, атрактивен изглед
3) Rustproof и отпорност на корозија на висока јачина на алуминиумски легури структура
4) Светло штекер користи GX6.35 или GY9.5 тип во согласност со меѓународните стандарди.
5) Одговара за Филмови, Комерцијални ,ТВ посебни, Дигитални фотографии, Снимање Реклами
Воздухот Cushioned стои :
Максимална Височина : 220 cm
Минимална Висина : 87 cm
Намалена Висина : 74 см
Максимален дијаметар : 3 cm
Maximun Оптоварување : 5 КГ
Nei Тежина : 1.84 KG Код тип : Волфрам со Fresnel леќа Моќност : 150 w | 300 w | 650 w | 1000 w Напон : 110 - 230 V Боја температура : 3200 K Сијалица грло : GX6.35(Г. 35) | GY9.5 | GY9.5 | G22 Fresnel леќа дијаметар : 50mm | 80mm | 112mm | 130mm Филтер дијаметар на контактот : 79mm | 130mm | 165mm | 197mm Штала врати дијаметар на контактот : 79mm | 130mm | 165mm | 197mm Осветлување агол место°/храна° : 14/25 | 12/55 | 12/55 | 12/60 Осветлување моќ на самото место на чекање : 3m : 305 | 3м : 610 | 3м : 1310 | 3м : 9500 Осветлување моќ поплава режим : 3m : 120| 3м : 240 | 3м : 570 | 3м : 1900 кабелот за Напојување : 3.5 m со во-линија switch Заштита класа : IP22,CE&ROHS Материјал : алуминиум Боја : сина/сива Производ тежина : 1.9 кг | 2.1 kg | 3.2 kg | 5.0 kg Димензии во мм(Hx Wx L) : 145x120x80mm | 145x170x155mm | 370x230x180mm | 430x290x250mm

Пакет:
Yes
Приклучокот стандард:
Приклучете НИ се
Температура На Боја:
Волфрам 3200K
Бренд Име:
ALUMOTECH
is_customized:
Yes
Извор На Енергија:
Напојува од AC
Извор на светлина:
волфрам
Со Сијалица(s)/Цевка(s):
Yes
Комплет Предмети:
Бум Рака(s)
Боја :
сино/сива
Модел:
FS-150W-1000W+СМ-Комплет
Опрема Тип:
континуиран осветлување
Вкупна Моќност (W):
2100W
Земја на Производство:
Кина
R

Додатоци на производи