.

.

ALUMOTECH Про КАКО Arri 650W+1000WX2 Fresnel Волфрам Место студио светлина+dimmer+Воздухот стојат

ALUMOTECH Про КАКО Arri 650W+1000WX2 Fresnel Волфрам Место студио светлина+dimmer+Воздухот стојат

DEN 29400.00
DEN 42000.00
-30 %
Од стока


Пакет се вклучени
2 ПАРЧИЊА : 1000w Светлина со свет
1 PC : 650w Светлина со свет
3 PCS : Воздух Cushioned Стои (може подобро да ја заштитите Светла)
1 PC : Мека случај со велосипед
3 КОМПЈУТЕРИ : Нежните
3 PCS : Боја на Хартија
12 PCS : Клипот
3 PCS : Менгеме кука (Load 33 Lbs)
3 PCS : Безбедност Кабел (24 инчен ; Оптоварување 44 Кг)
Опис
1) Место светло , 4 лист може да се ротира штала вратата.
2) компактен тип Волфрам центарот на вниманието,Висока прозрачна ефикасност,Светлина од тебе униформа,
атрактивен изглед
3) Rustproof и отпорност на корозија на висока јачина на алуминиумски легури структура
4) Светло штекер користи GY9.5 тип во согласност со меѓународните стандарди.
5) Одговара за Филмови; Commerical ;ТВ специјални; Дигитална фотографија;Реклами Снимање Код тип : Волфрам со Fresnel леќа Моќност : 650 w | 1000 w Напон : 110 - 230 V Боја температура : 3200 K Сијалица грло : GY9.5 | G22 Fresnel леќа дијаметар : 112mm | 130mm Филтер дијаметар на контактот : 165mm | 197mm Штала врати дијаметар на контактот : 165mm | 197mm Осветлување агол место°/храна° : 12/55 | 12/60 Осветлување моќ на самото место на чекање : 3m : 1310 | 3м : 9500 Осветлување моќ поплава режим : 3m : 570 | 3м : 1900 кабелот за Напојување : 3.5 m со во-линија switch Заштита класа : IP22,CE&ROHS Материјал : алуминиум Боја : сина/сива Производ тежина : 3.2 kg | 5.0 kg Димензии во мм(Hx Wx L) : 370x230x180mm | 430x290x250mm

R

Додатоци на производи