.

.

ALUMOTECH 3 Единици Како ARRI Dimmer Изградена-во 650W Fresnel Волфрам Место светло+случај+Воздухот стојат

ALUMOTECH 3 Единици Како ARRI Dimmer Изградена-во 650W Fresnel Волфрам Место светло+случај+Воздухот стојат

DEN 23251.00
DEN 33216.00
-30 %
Од стока


Нов тип!! Dimmer Вграден во Повеќе лесни за употреба.
Ние ќе се според извор на енергија стандард на вашата земја, испратете ги на соодветните
приклучокот, а вие веќе не треба да користите адаптер !!!
Ако ви треба CE сертификат,ве Молиме контактирајте со нас.
Fresnel Светлина е идеален за употреба каде компактни, лесни волфрам Fresnel рефлектори се
се бара, особено во мали studios каде мрежа висина е проблем.
Изградени со корозија-отпорни, исфрлени, умре фрлија алуминиум, максимизирање на телото
сила, додека одржување на мала тежина на локација тела.
И покрај малата големина на Fresnel, нивните кратки фокусна должина, широк агол леќи производство
импресивна светлина излез и добра светлина дистрибуција во текот на целосна зрак област. Извор тип : Волфрам со Fresnel леќа Моќност : 650 w Напон : 110 - 230 V Боја температура : 3200 K Сијалица грло : GY9.5 Fresnel леќа дијаметар : 112mm Филтер дијаметар на контактот : 165mm Штала врати дијаметар на контактот : 165mm Осветлување агол место°/поплава° : 12 / 55 Осветлување моќ мо место : 3m : 1310 лукс Осветлување моќ поплава режим : 3m : 570 лукс кабелот за Напојување : 3 m со Dimmer bulit во линија switch Заштита класа : IP22, CE & Ro HS Материјал : алуминиум Боја : сина/сива Производ тежина : 3.2 килограми mm Димензии ( H x W x L ) : 370x 230 x 180 mm
Она што ќе добиете!
3 PCS : 650 w fresnel волфрам светлосни тела со Земјината топка
3 PCS : Поставување на 4 лист штала врата
3 PCS : кабелот за напојување Dimmer Изграден во согласност префрлате
3 PCS : Воздух Cushioned Стои (Подобро да ја заштитите светла)
3 PCS : Боја на Хартија
3 PCS : Менгеме Кука (Load 33 Lbs)
3 PCS : Безбедност кабел (24 инчен ; Оптоварување 44 Кг)
12 PCS : Клипот
1 PC : Мека Случај со велосипед

R

Додатоци на производи