.

.

YLG0102F Светлина Преносни Видео Стабилизатор Рамо Планината со dslr фото Двојно се Справи со Притисокот за Камери Camcorders

YLG0102F Светлина Преносни Видео Стабилизатор Рамо Планината со dslr фото Двојно се Справи со Притисокот за

DEN 4512.00
Од стока


YLG0102 F Светлина Преносни Видео Стабилизатор Рамо Планината со dslr фото Двојно се Справи со Притисокот за Камери Camcorders
Опис :
YLG0102 F Lightdow Прилагодено Филм Создателот Систем е рачен камера платформа која обезбедува рамнотежа, стабилност и удобност. Тоа е изградена надвор од висок квалитет тешки алуминиумски материјали. Тоа е компатибилен со компактен фото апарати, SLR фото апарати, Camcorders и prosumer Camcorders. Тоа е совршен додаток за аматерски / професионални режисери или videographers. Без разлика што , кога, каде што се снимањето секогаш ќе постигне најмногу steadiest можни резултати. Делови : Камера Лизгачот – Тоа му овозможува на корисникот за да го поместите камерата напред и назад во линеарна насока и затоа во обезбедувањето на стабилен,квалитет на движење на слики. Рака Костец – Поставени на секоја страна под систем, не се користи од страна на организаторот, за да го задржи тежината на системот и да се задржи на целиот систем стабилен против рамо. Рамо Планината – Работа со рака костец, тоа му дава на камерата рамнотежа и прободе ility и го намалува заморот, да се операторот раце. Исто така, може да се отстрани кога е потребно. Карактеристики : Направен од интензивна ALUMIUM ЛЕГУРА, Лесни за мобилни филм-одлуки, погоден за долго-часовна континуирана работа Прилагодено дизајн за додавање/замена компонента(s) во некои специјализирани прилики за филмот одлуки Ергономски дизајн, агол и позиција корекција от Може да се инсталира со видео-снимање серија на соодветен прибор Погодни за 1/4 "завртка-дупки за дигитални SLR фото апарати и camcorders Може да биде фиксиран во камерата tripod пукање Во согласност со меѓународните стандарди, и може да се инсталира шини (цевка со пречник од 15mm центар растојание 60mm) Sperifications : Материјали : Загради - 90% Alumium Легури, 5% од не 'Рѓосувачки Челик, 5% Гума Рамо Подлога - 100% Гума Прачки - 100% Alumium Легура се Справи со Притисокот - 65% Alumium Легури, 5% од не' Рѓосувачки Челик, 30% Погоден за Гума : Сите Видео Камери (esp. HD Видео Камери), DV Camcorders Пакет, Вклучувајќи : 1x Камера/видео камера Планината Лизгачот 1x Мека Гума Рамо Подлога за батерии 1x Двојна рака Handgrip

R

Додатоци на производи