.

.

DSTE MB-D200 Батеријата Зафат за Nikon D200 S5 Про

DSTE MB-D200 Батеријата Зафат за Nikon D200 S5 Про

DEN 2399.52
Од стока


Пакет Содржина : 1x Про Батеријата Зафат за Nikon D200/Fuji film S5 Про 1x Упатство на англиски јазик/Кинески 1x Оригинални Manufactory Пакет
Батеријата Зафат Карактеристики :
1.Оваа батерија зафат/носител е компатибилен со Nikon D200/ Fuji film S5 pro Камера.
2. Таа ги има сите исти функции како оригиналниот Nikon MB-D200 батеријата зафат.
3.Стисокот е изграден во вертикална shutter копчето за ослободување,
може да се одржи две EN-EL3 E литиум-јонска батерија пакети,
или шест АА батерии користење вклучени батеријата држачот.
4. Таа поддржува функции како што се AE заклучување и FE заклучување, и го задржува пристап
Индексот/Намалување на копчето main dial, AF Точки Одберете копче,
и Отворот/Компензацијата на Експозицијата Копчиња.
5. 100% сосема нов и висок квалитет.
6. Тоа ќе биде многу погодно при користење.
7. Вертикална shutter копчето за ослободување на Батеријата Зафат прави снимање
со камерата во вертикална положба многу полесно, додавајќи стабилност на камерата.
Превозот Опис Објектот ќе биде предаден во рок од 3 работни дена по целосната уплата. Превозот со авион mail доаѓаат со песна Нема Големо купувачот се Комбинираат превозот попусти, Со цел да се обезбеди добиете вашата нарачка ослободени од данок при увоз,
ние ќе го пријават како "Подарок", со ниска вредност.
Ова пониска цена не се одрази на вкупната цена сте платиле
или пазарната вредност на производот
и може да не важат за земјите со различни тарифни правила.
Секој увоз задолжен или такси се на купувачот одговорност. Враќање Опис
Кога ќе го добиете објект,
ако не ви се допаѓа тоа или не треба, тоа било повеќе,
можете да се вратите до нас во 14 дена откако ќе го добие пакетот,
вие само треба плати се врати превозот надомест,
кога ќе се дојде враќање пакет ќе целосна наплата на вашата исплата. Услуга На Клиентите
* Негативни повратни информации и случај не може да се реши проблемот,
ако пакет уште не пристигне или објектот не работи добро
ве молиме контактирајте ние прво,ние ќе се справи со проблемот ПОБРЗО.
Ви благодариме за вашата поддршка и разбирање.
* Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас преку порака
* Ние ќе одговор на вашето барање во рок од 24 часа.
(Викенди и државни Празници ќе бидат 48 часа)
Ние Обезбедуваме 1 година гаранција.
Ако објектот е неисправна, вие само треба контактирајте со нас прв,
потоа се плаќа враќањето пакет превозот надомест,
обележете го вашиот ID во пакетот,
кога ќе го добие го врати објектот,
Ние ќе размена на новиот еден или поправка за вас.

Модел:
МБ-D200
Компатибилен Камера Бренд:
NIKON
Бренд Име:
DSTE
Пакет:
Yes
компатибилен за:
Fujifilm S5 Про
R

Додатоци на производи