.

.

18/24 Безбедност Маратон Јаже Prusik Јамка Полиестер 8мм 20kN Кампување Carabiner Додаток Кабелот Arborist Cuerda Escalada

18/24 Безбедност Маратон Јаже Prusik Јамка Полиестер 8мм 20kN Кампување Carabiner Додаток Кабелот Arborist

DEN 768.00
DEN 1023.36
-25 %
Од стока


18"/24" Безбедност Маратон Јаже Prusik Јамка Полиестер 8mm / 5/16" 20k N Пешачење Кампување Carabiner Додаток Кабелот Дрво Arborist
Опис :
Двојно плетенка 8мм полиестер јаже (плетенка core со плетенка поклопец), направете го кабелот супер цврст. Со топлина се смалуваат цевката во текот на цврсто пораби крои дел, prusik јамка е побезбедно и подобро од prusik кабелот со јазли. Еластична во ракување, флексибилен и лесно да се врзуваат јазли. Со Кол од 8мм, јамка е соодветна за домаќин јаже на 3/8"~ 1/2". Висока отпорност на влага и триење, ниска се водат и висока јачина. Во споредба со механички земи, Prusik мозок е многу посветла и повеќе компактно. Не, скоро и да нема штета да биде домаќин на јаже и може да работи во двете насоки, за време на апликацијата. Можете да најдете супер разноврсна опрема во рек дали ќе одат за маратон, дрво маратон, mountaineering, спелеолошки, или спасување/влечни систем за поставување, итн. Должина : 18" / 24" Боја : Зелена / Флуоресцентно Портокал Дијаметар : 8mm/5/16 инчен Meterial : Полиестер Сила : 20k N/4500lb
Производи Покаже : Плаќање : Ние може да се прифати Кредитна Картичка, Web Money, T/T, Western Union, Qiwi Паричник, Boleto, SOFORT Банкарство, итн. Испорака : Повеќето предмети ќе биде предаден во рок од 1-3 дена по уплатата примена; Ние обично напишете ниска цена на пратката површината за да се избегне данок; приемникот треба да биде одговорен за данок или должност обвинет од страна на својата земја. Купувачот Треба Да се Знае : Ние гарантираме нула ризик купување искуство за вас. Ако не можете да примите објект во рамките на заштита на време, контактирајте со нас да се продолжи. Ако објектот не е во право или скршени, контактирајте со нас пред да замине повратни информации или отворање на спорот. Ако сте задоволни со нашите производи, ве молиме оставете ги 5-ѕвезда и споделување со вашите пријатели. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде прекрасно шопинг искуство.

боја:
18inch 2 парчиња Зелена, 18inch 5pcs Зелена, 24inch 2 парчиња Портокал, 24inch 5pcs Портокал
Тип:
Качување На Јаже
Бренд Име:
G ГМ
R

Додатоци на производи