.

.

Кина Фабрика Цена 720MM Лебл Налепница Машина за Статистика Опрема Графички Винил Сечење Плотер

Кина Фабрика Цена 720MM Лебл Налепница Машина за Статистика Опрема Графички Винил Сечење Плотер

DEN 20930.00
DEN 22032.00
-5 %
Од стока

Добредојдовте на нашата продавница
модел : LISU-720
Хартија храна ширина : 720mm
Опис На Производот :
usb винил сечење plottter,налепница машина плотер,сечење плотер винил машина,Рекламирање сечење плотер машина,Рекламирање сечење плотер,сечење плотер машина,десктоп винил машина плотер,винил знак машина плотер,USB машина плотер,мали Винил машина за сечење
КАРАКТЕРИСТИКИ :
1. Користи НИ професионално интегрирани circut со висока прецизност и висока брзина
2. Во време регулација на брзина и сила,поставување на потекло точка на дискреција,со оглед на клиенти во секое време
3. Напредни алуминиум легирање структура,одлична изработка,долго време се користи живот и издржливост.
4. Домашните популарни заговор јазик,поддршка на многу популарни видови на софтвер на пазарот.
5.Потекло увезени голема брзина повлекува мотор,ниско ниво на бучава,сечење, поточно.
6. сериска порта,USB факултативна
7. Итни стоп се префрлате и ниска бучни
Гаранција : 12 месеци
Делови : USB Кабел, сериски порт кабел,Моќ линија кабел,Софтвер : Artcut,3 лопати,
1 пен носителот,1 сечилото носителот,упатството, гаранциона картичка
Опис :
Модел На Објект
YH360
YH720
YH870
YH1100
YH1350
Max.ширина на хартијата
365mm
720mm
870mm
1100mm
1350mm
Max.заговор ширина
275mm
630mm
780mm
1000mm
1260mm
Сечење Брзина
50-800mm/s
50-800mm/s
50-800mm/s
50-800mm/s
50-800mm/s
Капацитет На Баферот
1 M
1 M
1 M
1 M
1 M
ПРОЦЕСОРОТ
8-битен ПРОЦЕСОР
Работата на животната средина
Температура : 0 C-35 C Релативната влажност : (30%-50%), Без кондензација
Интерфејс
Сериски ,USB Факултативна
Алатка за сечење
Увезени цврстина легиран челик сечилото
LCD
YES
Јазик формат
DMPL/HPGL
Напојување
AC90 V-AC260 V
Негативниот притисок Адсорпција
Yes
Сечење нож меки слетување
Yes
Потекло точка поставување
Yes

Сечење Должина:
Без лимит
Повторете Сечење:
Yes
Кеш Капацитет:
1-4 МИЛИОНИ
Макс Хартија Siz:
720mm
Хартија Храна Ширина:
720mm
Сечење Ширина:
720mm
Возачот:
стрмни
Големина:
99*35*43
Интерфејс Тип:
USB
Број На Модел На:
LISU
Напон:
90-240V
Тип:
Dot-matrix
сечење брзина:
0-800MM/S
Машина Притисок:
10-500g
Машина Притисок:
50-500G
Возачот:
излегувајќи
Напон:
90-260V
USB:
Yes
Сечење Должина:
по ваше барање
Број На Модел На:
720
Повторете Сечење:
Yes
LCD:
Yes
боја:
сребро сива и црна
R

Додатоци на производи