.

.

Промоција на Цените Flatbed Текстилни Т Риза Печатење Машина А4 Големина Т-маица Печатач

Промоција на Цените Flatbed Текстилни Т Риза Печатење Машина А4 Големина Т-маица Печатач

DEN 71520.00
Од стока

Она што за одржување на печатач?
За одржување,ние ви препорачуваме да моќ на печатач еднаш на ден.0
резолуција на печатење
5760*1440dpi
посебно мастило
CMYK+2white
снабдување со мастило
CISS( continuous мастило снабдување систем)
моќност
AC220 V/110 V
возачот
WINDOWS XP/ WIN7
Опкружување При Работа
Температура : 10 - 35degree,Влажност : 20-80%
пакување
Анти-притисок картон
Пакување и испорака
1.
Откако промените се да се пополни во еко растворувач мастило, печатач, исто така може да се печати на телефонот случај, пенкало, гитара зема,топче за голф, кожа, акрилик, итн.25 ml мастило може да ги поддржи да се печати A3 целосна големина на сликата.Печатачот ќе биде предадена од страна на истите да се изречни или море .Она што за гаранција?
Нашата фабрика се обезбеди една година гаранција : сите делови (освен печати ја главата,мастило пумпа и мастило касети) прашања за нормална употреба, ќе обезбеди нови во рок од една година(не вклучува превозот на трошоците).Ако не сте задоволни со нашата печатач во рок од 7 дена откако ќе ја доби печатач,можеме да го прифатиме враќање машини, под услов без употреба и не влијае на нашата средно продажба,но треба да го извести продавачот и да се постигне.Како можеме да почнете да го користите печатач?
Ние ќе испратиме прирачник за настава видео со пакетот на печатачот.Печати погодно и сува веднаш.
Нашата Компанија
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
1.
Ние, исто така, ќе понуди одлична услуга од страна на обезбедување на бесплатна техничка поддршка онлајн.Во која бои за текстил можат да се отпечатат?
Производство на текстил т-маица печатење машина може да се печати на сите видови на бои за текстил.Не постојат пратки на викенд и државни празници. Нашите т-маица печатење машина е многу сигурен, совршен дизајн за мастило систем и млазницата навлажнувачки уред, обезбеди континуитет на производството и спреј за квалитет на печатење. За било какви прашања за време на користење на нашата машина, нашиот техничар ќе даде живот време техничка поддршка онлајн директно .
Спецификации на Haiwn-T400
печати модел
Haiwn-T400
димензии на печатење
A4(210mm X297mm)
Спецификации
510*510*340 mm(W*L*H)
Пакување големина
590*560*410 mm(W*L*H)
Нето тежина
32 Kg
Бруто тежина
40kg
брзината на печатење
115 дик(A4 фото)
Печати На Тежина
8 Kg
печати ја главата чистење метод
автоматски
пренос на чекање
USB2.
Пред да ја користите машината,ве молиме да го прочитате упатството и да се види на настава видео и да работат исклучиво како на инструкции. Надвор од една година, само за полнење на трошоците .
Нашата по услуга
Нашата фабрика нуди една година гаранција :
Било компоненти (освен печати ја главата ,мастило пумпа и CISS/мастило касети) неуспехот на нормална, ќе обезбеди нова во рок од една година(не вклучува превозот на трошоците). Нашите маица печатење машина има 5760 * 1440 dpi резолуција и 6 печатење во боја селекција, која обезбедува lifelike дизајн квалитет.?
Haiwn т-маица печатење машина се мулти-функционални принтери :
Со пополнување на текстилни мастило, Тоа може да печатење на сите видови на текстил,како на пример, памук, полиестер, волна, најлон, фармерки, итн.Haiwn т-маица печатење машина серија производи се користи за индустриското производство.Дали тоа мора да се прска пред-слој ?
Не, само црна или темно боја за текстил треба да се испрскаат со слој пред печатење.
Испорака Детална : Испраќаат во 5 дена по плаќање
PS : Rip софтвер е бесплатно за вас!
Answer : ___________________________ Note :
1.Анти-притисок Тетрапак Пакување
2.Нашите т-маица печатење машина се однесува на многу видови на различни материјали, со професионален боја поделба софтвер да се реализира печатење на tshirt ,памук маица ,платно чевли ,облека ,свила ткаенини, полиестер ткаенини лента ,знамето итн. висок квалитет на енергија, заштеда на енергија заштита на животната средина побарувачката на пазарот.

Почетен Датум:
До 2015
Хартија Храна Режим:
Авто
Брзината На Печатење:
8ppm
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Макс. Големина На Хартија:
A4
Број На Модел На:
Haiwn-T400
Црна Брзината На Печатење:
115sec(A4 фото)
Стил:
боја
Двострано Печатење:
No
Примена:
За Комерцијални
Внатрешна Меморија:
Никој
Интерфејс Тип:
USB
Бренд Име:
airwren
Употреба:
Мастило За Печатач
Брзината На Печатење Во Боја:
115sec(A4 фото)
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Големина:
590*560*410mm
Тип:
Текстилни Печатач
Употреба:
dtg печатач
мастило:
текстилни мастило
сертификација:
CE
Софтвер:
Rip софтвер
Гаранција:
една година
димензии на печатење:
a4
посебно мастило:
CMYK+ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Медиуми:
т-маица ,памук т кошула ,текстил,ткаенини ,пешкир
R

Додатоци на производи