.

.

2017 Сечење Плотер со USB Винил Машина artcut софтвер 1100mm 1000mm бесплатен превозот на руски без данок

2017 Сечење Плотер со USB Винил Машина artcut софтвер 1100mm 1000mm бесплатен превозот на руски без данок

DEN 30868.00
DEN 33552.00
-8 %
Од стока

Добредојдовте на нашата продавница
модел : YH1100
Хартија храна ширина : 1100mm
Опис На Производот :
usb винил сечење plottter,налепница машина плотер,сечење плотер винил машина,Рекламирање сечење плотер машина,Рекламирање сечење плотер,сечење плотер машина,десктоп винил машина плотер,винил знак машина плотер,USB машина плотер,мали Винил машина за сечење
КАРАКТЕРИСТИКИ :
1. Користи НИ професионално интегрирани circut со висока прецизност и висока брзина
2. Во време регулација на брзина и сила,поставување на потекло точка на дискреција,со оглед на клиенти во секое време
3. Напредни алуминиум легирање структура,одлична изработка,долго време се користи живот и издржливост.
4. Домашните популарни заговор јазик,поддршка на многу популарни видови на софтвер на пазарот.
5.Потекло увезени голема брзина повлекува мотор,ниско ниво на бучава,сечење, поточно.
6. сериска порта,USB факултативна
7. Итни стоп се префрлате и ниска бучни
Гаранција : 12 месеци
Делови : USB Кабел, сериски порт кабел,Моќ линија кабел,Софтвер : Artcut,3 лопати,
1 пен носителот,1 сечилото носителот,упатството, гаранциона картичка
Опис :
Модел На Објект
YH360
YH720
YH870
YH1100
YH1350
Max.ширина на хартијата
365mm
720mm
870mm
1100mm
1350mm
Max.заговор ширина
275mm
630mm
780mm
1000mm
1260mm
Сечење Брзина
50-800mm/s
50-800mm/s
50-800mm/s
50-800mm/s
50-800mm/s
Капацитет На Баферот
1 M
1 M
1 M
1 M
1 M
ПРОЦЕСОРОТ
8-битен ПРОЦЕСОР
Работата на животната средина
Температура : 0 C-35 C Релативната влажност : (30%-50%), Без кондензација
Интерфејс
Сериски ,USB Факултативна
Алатка за сечење
Увезени цврстина легиран челик сечилото
LCD
YES
Јазик формат
DMPL/HPGL
Напојување
AC90 V-AC260 V
Негативниот притисок Адсорпција
Yes
Сечење нож меки слетување
Yes
Потекло точка поставување
Yes
Пример :

R

Додатоци на производи