.

.

Новиот XQD-19 Преносни Пневматски PP PET Пластика Топлина Триење Заварување Бејл Рака Здрав Машина за 13-19MM

Новиот XQD-19 Преносни Пневматски PP PET Пластика Топлина Триење Заварување Бејл Рака Здрав Машина за

DEN 11760.00
Од стока


100% Новиот XQD-19 Преносни Пневматски PP PET Пластика Топлина Триење Заварување Бејл Рака Здрав Машина за 13-19mm
Успешно угостителство некогаш зголемувањето на барања за пакување машини & материјал од 1995 година, ние сме обезбедување на широк спектар на Здрав Алатки, на Челик Здрав Алатки, Здрав Машина, Здрав Точење, Батерија Напојува Здрав Алатки, ПЕТ/ PP/ Челик Здрав, Пневматски Брановидни Картон Машина за Сечење, ПВЦ/Пластична Картичка Втиснување Машина, Челик, Метални Картичка Втиснување Машина, Златна Фолија за Топол Печат Машина, Пакување Машина (Електромагнетна Индукција Алуминиумска Фолија Топлина Запечатување Машина, Вакуум Sealer, Автоматски Плоскости Машина, Автоматски Континуиран Запечатување Машина), Пневматски и Прирачник за Рачни Алатки, Импулс Топлина Sealer, Топлинска Намалување на Машини, Вакуумско Пакување Машини, Полнење, Пакување, Машини и други поврзани Пакување Машини и Храна Машини, Сите машини, Резервни Делови итн. Во текот на последните две децении, ние го прифатија најновата производна техники и технологии со цел да раѓаат однапред палета на производи. Познат како водечки производител, извозник, на снабдувачот и давател на услуги, ние сме негување долгорочни бизнис релации со голем број на купувачи. Заради нашата одлична производство способности, ние се освои довербата на безброј купувачи низ Германија, велика Британија, Франција, Италија, Шпанија, Русија, сад, Канада, Нов Зеланд, Австралија, Турција, Саудиска Арабија, ОАЕ, Бразил, Јапонија и на многу други места низ светот.
Функција
Пневматски tensioning и триење заварување и сечење алатка, широко се користи во индустриски пакување апликација.
◆Лесно да се работи◆Две копче операција◆Лесно да се отстрани за на рака по велосипедизам
◆Супериорни перформанси◆Брзо циклус време◆работата е едноставна
◆Висока tensioning сила до 300kg, Висока јачина на триење заварување◆Трајни
◆Носат делови може да биде заменет во минути◆Неколку носат делови за замена
◆Сите метали и легури делови обезбеди долго-траен, ниска одржување операција
Предности
Пневматски тензија и триење заварување и сечење алатки, широко се користи во индустриски пакување апликации. Работата е едноставна, трајни tools. Тензија достигна 350 килограми, висока јачина и триење заварување. Алатки се обезбеди траен на сите метали и легури делови, ниска одржување операција.
Опис-Пневматски Здрав Алатка
Модел : XQD-19
Рака Материјал : ПЕТ ремени / PP ремени
Воздушниот Притисок : 0.5-0.8 MPa (72-100 PSI)
Прашање : 3500 N (прилагодливи)
Го прилагодите Опсегот Заварување Време : 2-5s
Рака Ширина : 13-19mm (прилагодливи)
Рака Дебелина : 0.5-1.5 mm
Алатка Големина : 28*16*18cm
Алатка Тежина : 3.8 kg
Преку нашата 24-часовна служба за итни случаи и делови достапност.
Ние сме водечки производител & извозник на индустриски Пакување Машини, Здрав Алатки, Батерија Напојува Здрав Алатки, Пневматски и Прирачник за Рачни Алатки, Втиснување Машина, ПЕТ/ PP/ Челик Здрав, Вакуумско Пакување Машини, Полнење, Пакување, Машини за Пакување Машина, итн.
Покрај тоа, драги пријатели, нашата продавница за продажба на домашни МИЛЕНИЧИЊА здрав алатка Damageable Резервни Делови, за разбирање на детални информации, ве молиме кликнете на овој линк :

R

Додатоци на производи