.

.

Фабриката Директно Продажбата 10 Единица 18x4W RGBW Боја Мешање Отворено Led Долго Бар Светлина 4CH/8CH Алуминиум Сребро Случај 40 Степен Леќа

Фабриката Директно Продажбата 10 Единица 18x4W RGBW Боја Мешање Отворено Led Долго Бар Светлина 4CH/8CH Алуминиум

DEN 59952.00
Од стока


Многу продавачот се опише како предводена ѕид за миење светлина е 10 W или 12 W за секоја светилка. но, всушност тие само го користите 4 W светилка само.
ако ние навистина го користите 10 W или 12 W. миење светлина ќе стане премногу топло и ќе има топлина дисипација директно.така, ако некој каже светилка е 12w. тоа е лажење.
led светилка ние ги користиме е tyanshine бренд и добар бренд во кина. ние само го користите добро led светилка и вистински напојување.
Спецификација за производ :
Напон : AC90-260 V.50-60hz
Моќност : 80 W
Led количина : 18pcs 4 W led светилки
Боја емитуваат : RGBW 4in1 боја мешање
DMX канали : 4/8 канали
Леќа агол : 40 egree
Користење начин : отворено (водоотпорен тип)
Функции : DMX. Вграден-во програмата. Авто се кандидира.
Led работи животи : 100000hours
Сертификација : CE/ROHS
Конектор : моќ во/надвор, DMX во/од
Домување материјал : алуминиум случај
Светлината големина на :
Должина : 100cm
Ширина : 9cm
Висина : 12cm
Пакување начин : 10in1 лет случај со тркала
4 DMX канали :
CH1 : Црвена
CH2 : Зелена
CH3 : Сина
CH4 : Бела
8 DMX канали :
CH1 : Dimmer
CH2 : Strobe
CH3 : Авто работи
CH4 : Брзина
CH5 : Црвена
CH6 : Зелена
CH7 : Сина
CH8 : Бела

R

Додатоци на производи