.

.

2,5 mm дијаметар/200m/тркалаат ПММА оптички влакна кабел крајот сјај за декорација осветлување

2,5 mm дијаметар/200m/тркалаат ПММА оптички влакна кабел крајот сјај за декорација осветлување

DEN 2400.00
Од стока


Опис На Производот
Оптичките влакна се пренесе светлина од илуминатор на секој тела. Овие влакна се носат ниту струја, ниту било ултравиолетови ниту инфрацрвено зрачење?сите оние кои се заробени во илуминатор.
Карактеристики
Без електрична енергија на точка на осветлување - оптичките кабли се носат само светлина до точка на осветлување. На илуминатор и електрична енергија што сили, таа може да биде многу метри подалеку од предмети или за областите кои се осветлени. За фонтани, базени, бањи, пареа тушеви или сауни - оптичките системи се најбезбедно начин да се обезбеди осветлување.
Нема топлина во моментот на осветлување - оптичките кабли се носат без топлински до точка на осветлување. Нема повеќе топла витрини и нема повеќе изгореници од прегрее светилки и тела, и ако сте осветлување топлина-чувствителни материјали, како храна, цвеќиња, козметика или ликовната уметност, може да имаат светла, фокусирани на светлина, без топлина или топлина штета.
Без УВ зраци во моментот на осветлување - оптичките кабли се носат не се деструктивни УВ зраци до точка на осветлување, кој е зошто светот е голем музеите често се користи оптички влакна осветлување за да ги заштитат своите древни богатства. За зачувување кревка и скапоцени предмети, оптичките системи обезбеди светли но нежна светлина.
Лесно и/или далечински одржување - без разлика дали прашањето е за пристап или за погодност, оптичките системи може да се направи ре-lamping бриз. За тела кои се тешко пристапни, на илуминатор може да се наоѓа во место, тоа е полесно да се постигне, и за повеќе мали светла (скалило светла, paver светла или лустери) промена на една илуминатор светилка ре-светилки секој светлината одеднаш.
ПММА Оптички Влакна кабел Карактеристики :
1.Се пренесува на видливата светлина
2.Убаво транспарентен површина
3.Одлична цврстина и може да се наведнуваат по случаен избор
4.Одлична влакна со дијаметар униформа дистрибуција
5.Без УВ или ИНФРАЦРВЕНА енергија
6.Речиси без топлина, Без електрични опасности,многу безбедно да се користи.
7.Лесно да се инсталира и не треба одржување.
Параметарот :
1.Дијаметар спецификација : 0.5 mm~3.0 mm
2.Дозволената радиус на свиткување : 8times дијаметар
3.Сад работна температура опсег : - 50°C- +70°C
4.Светлината намалување : 250d B/km
5.Бранова должина опсег : 390-760nm
6.Нумерички отвор : 0.5
7.Облечени индекс на рефракција : 1.402
8.Температура на складирање : 20°C-50°C
Производот
Кодот
Влакна Кол.
(mm)
Слабеењето
(d B/km)
Н А
Оперативен Temp
(°C)
Гајтанот на Должината
(m)
РА-250
0.25
350
0.5
-50~+70
12000
РА-500
0.5
300
0.5
-50~+70
6000
РА-750
0.75
250
0.5
-50~+70
2700
РА-1000
1.0
250
0.5
-50~+70
1500
РА-1500
1.5
250
0.5
-50~+70
700
РА-2000
2.0
250
0.5
-50~+70
350
РА-2500
2.5
250
0.5
-50~+70
200
РА-3000
3.0
350
0.5
-50~+70
150
Примена
За сите видови предводена од оптички влакна илуминатор моторот) и декорација, како оптички влакна виси светилки,
оптички влакна завеси, оптички влакна паѓа води, оптички влакна ѕвезда таванот,итн.

R

Додатоци на производи