.

.

5pcs/многу PCB завртка тип жици терминал KF128-5.0 MM 2P 3P 4P 5P 6P 7P CE сертификација железната кутија

5pcs/многу PCB завртка тип жици терминал KF128-5.0 MM 2P 3P 4P 5P 6P 7P CE сертификација железната кутија

DEN 94.00
DEN 98.88
-5 %
Од стока


5pcs/многу PCB завртка тип жици терминал KF128-5.0 MM 2 P 3 P 4 P 5 P 6 P 7 P CE сертификација железната кутија
1.Проред : 5.0 mm 2.Пол број : 2 P-3 P 3.Завртка : М2.5 челичен поцинкуван 4.Плоштад тока : поцинкуван челик / заштита на животната средина 5.Пластични делови : PA66.UL94 V-0 6.Номинална напон : 300 V 7.Номинална струја : 10 A 8.Го издржат напонот : AC1500 V/1 MIN 9.љубезно ве молиме имајте предвид , ќе се соберат на конектори . на пример, ако цел на 4 игли конектори,ќе се соберат 2pins со 2pcs . или, ако цел на 6pins конектори,ќе се соберат 3pins со 2pcs .

R

Додатоци на производи