.

.

Европската стил градина стил крстот бод колекции B009 пролет лето есен и зима сезони модели garlands Египетски памук

Европската стил градина стил крстот бод колекции B009 пролет лето есен и зима сезони модели garlands Египетски

DEN 1391.00
DEN 2016.00
-31 %
Од стока


1 CM=0.393700788 инчен
Пакет Содржина : Конец *1 Aida Крпа *1 Игли *2 Цртање *1
14 CT
11 CT
11 CT печатење
14ct дека е попознат како мали мрежа везени ткаенина, секоја педа има 14 мали решетки. Ако не постои опис на случај, употребата на везови 2 насоки, backstitch употреба 1 влакно, ве молиме обратете се до цртежи означен бројот на влакно везови. Преку вез игла, конецот за одржување на должината на различните, да се осигура дека ткаенина е лево на 2 конец за да се заврши. 11ct обично е наведено во мрежа везени ткаенина, секоја педа има 11 мали решетки. Ако не постои опис на случај, употребата на везови 3 насоки, backstitch употреба 2 влакно, ве молиме обратете се до цртежи означен бројот на влакно везови. Преку вез игла, конецот за одржување на должината на различните, да се осигура дека ткаенина е лево на 3 конец за да се заврши.

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
11CT печатење, 14CT
Бренд Име:
Fishxx
Употреба:
Слики
Шаблон Тип:
Флорални
Материјал:
100% Памук
Стил:
Пастирски
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Платно Пакување Метод:
Укината
Рамка:
No
Тип:
Пакет
категорија:
Крстот бод за полнење
Конец материјал:
Долго главен памук
Aida крпа материјал:
памучна крпа
Aida ткаенина боја:
Бела
Aida крпа работ:
Машина за заклучување на работ
Вез областа на односот на:
Околу 70%
11ct користат Игли:
Број 24 злато опашка игла
14ct користат Игли:
Број 26 злато опашка игла
Цртеж големина:
A4
Обврзувачки на цртежи:
Не stapling
R

Додатоци на производи