.

.

12V 1.5 Преносни Таблета Батерија Полнач За Acer Iconia W510 W510P W511 W511P ADP-18TB ЕУ Plug Ac Адаптер

12V 1.5 Преносни Таблета Батерија Полнач За Acer Iconia W510 W510P W511 W511P ADP-18TB ЕУ Plug Ac Адаптер

DEN 1231.00
DEN 1295.52
-5 %
Од стока

Додатоци доаѓаат со 3-месечен гарантен.5 А
3)Стр ower : 18 W
4) Пакет вклучуваат : 1 XAC Адаптер За Acer Iconia W510 W510 P W511 W511 P +ЕУ Приклучок
2.
Враќање& Наплата :
1.
Q3 : Што можеме да направиме ако адаптер почне да дисипација на топлина?
A3 :
1)кога лаптопот батеријата се полни со енергија,полнење завршени,топлина дисипација ќе бидат ослободени. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина. ИЛИ, можете да изберете да имате замена. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор.
За Испорака :
1. Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број.
За Гаранција :
1. Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период (и во оригиналното пакување, ако е можно). ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
3)ве Молиме имајте добра средина да ги споделите со адаптер за дисипација на топлина. 12 месеци Производителот е ограничена Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот).
Вие се согласувате да ги сите горе-наведени политики по нарачување на aliexpress!
Повратните информации :
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, ние може да работат заедно за да се реши спорот,однапред ви благодариме. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#. Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира.
Q2 : Ќе 65w адаптери можат да работат на 90w лаптоп?
А2 : Ние не препорачуваме користење на 65w адаптери за полнење за 90w лаптоп,кој ќе се скрши вашиот лаптоп. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена. НИЕ НЕ ГО ПОПРАВИ ИЛИ ДА ГО ЗАМЕНИ ПРЕДМЕТИ СО ИСТЕЧЕН РОК НА ГАРАНЦИЈА. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од aliexpress.
2)Кога масата на programms се работи во исто време,како на пример играње игри,гледање ТВ,итн.Објектот Спецификација :
1) Влез : 100 до 240 V AC,1.Она што е вашата гаранција?
A4 : Една година Гаранција.Топлина дисипација, ќе бидат поголеми. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса. На животната средина барање
1)оперативни температура : 0-40
2)температура на чување : -20-85
3)операта тинг релативната влажност : 595%RH
4) да Издржи напон : AC 3,000 V (минимум), 5m A (максимум)
5)Изолација отпор : DC 500 V 100 MΩ (минимум)
4. Заштита
1)во текот напон заштита : 120%мин
2)во текот тековната заштита : 120%мин
3)во текот вчитај заштита hiccp режим,авто-обнова
4)Кратки-коло заштита : automatic recovery
5)Оптоварување регулатива : ±5%
3.Адаптер Слики :
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
Q1 : греење, проблемот на адаптер за лаптоп?
А1 : Ако температурата на лаптоп адаптер е меѓу 30degree и 70degree,ве молиме да не грижете се,ова е нормален феномен,тоа нема да се оштети себе и лаптоп.

Излезниот Напон:
12v
Пакет:
Yes
Компатибилен Бренд:
За acer
Бренд Име:
Geris Моќ
Приклучок Тип:
EU
Број На Модел На:
Полнач За Acer Iconia W510 W510P W511 W511P ADP-18TB
Излезна Струја:
1.5 а
На текст:
100-240V(во Светот употреба)
Излез:
12V 1.5 А
Компатибилен со:
Полнач За Acer Iconia W510 W510P W511 W511P ADP-18TB
R

Додатоци на производи