.

.

10w Epistar чипови лер висока моќ модул светлина diy осветлување извор за Аквариум риба резервоарот светилка ладно бела 14000-15000k 100pcs/многу

10w Epistar чипови лер висока моќ модул светлина diy осветлување извор за Аквариум риба резервоарот светилка

DEN 14602.00
DEN 16224.00
-10 %
Од стока

Ние сме во состојба да преземе било каква responsibilty за Сопствени задоцнување или данок. Тоа трае околу 5-7days за пристигнувањето на пратката. Еко-пријателски , CE&ROHS
11. Нашата цел е да бидете сигурни дека.заштеда на енергија
13.6
900
Мин
14500
9. Ако не го добиете вашиот објект на време, ве молиме контактирајте со нас веднаш, за понатамошна помош.
Карактеристики нарација :
1. Ќе бидете известени со следење на број откако пратката е направен.Животниот Век Време : >50. осветлување извор за 10w led floodlight ,предводена пејсажи осветлување
3. Напомена :
1. Ние имаме разбирање за загриженоста и фрустрации можеби ќе мора, и ќе се обиде нашите најдобри за решавање на проблемите. Ние сме посветени на вашиот 100% задоволството на клиентите.Напред Тековната(АКО) : 1050m A
5.R&D оддел директно за поддршка на производи` добар квалитет.Интензитетот Прозрачна(IV) : 900-1000 LM
6.000 Часа
9.5
950
Avg
15000
10.Фото извор на енергија conservatio Environmentalprot
4.висока светлина за конвертирање
15.Зрак Агол : 120 степен
3.Боја temp : 2800~3200 K(Топло Бела) 4000-4500k(природни бела),6000-6500k(чиста бела),
14000-15000k( ладно бела) , други УПТ исто така достапни .
Превозот Време :
Сите примероци ќе бидат испратени во рок од 3( Три) дена по исплата е расчисти.широко се користи за компонентата на сите видови на led светло. 3 години гаранција
10. retrofit led светилка
5.Цврста состојба зелено осветлување
Апсолутната Максимална Оцена На ta=25°C
Параметар
Црвено/Жолта серија
Сино/Зелено/Бела серија
Viewing Angle(°)
120±5
120±5
врв пулсова Напред Тековната(m A)1/10-ти
2000 година
2000 година
Обратна Напон(V)
≥18
≥24
Обратна Струја(n A)
≤30
≤50
ESD Чувствителност(V)
2000 година
2000 година
Складирање Температура(°C)
-35 до +60
-35 до +60
Оперативен Температура(°C)
-35 до +80
-35 до +80
Доведе Лемење Температура(°C)
300 за 5 Секунди Max
300 за 5 Секунди Max Electrial/Оптички карактеристики На Ta=25°C
Дел Број
Емитирачки
Боја
Напред
Corrent(м-р)
моќност
Dissipatiom(W)
Бранова должина
(nm)
Диск
Напон(V)
Прозрачна
Флукс(lm)
GRY1-PGBH-W10 W9 C
Ладно
бела
1050
10
14000
9.LED Emitter : висок квалитет Epistar LED Чипови
2.ладно бела (УПТ 20,000 к) се исто така достапни од иста цена,ве молиме контактирајте првата ако треба,ви благодариме.ниска топлина дисипација
12.
Сепак, за да се избегнат било какви потенцијални oversights, јас respectfully барање вашата поддршка ни помага да се направи оваа заемно задоволителен трансакција со темелно разгледување ставка опис и фотографии, и бара сите прашања пред купување .
Клиентите Задоволително :
Не двоумете се да не контактирате со било какви прашања или грижи во секое време пред и по купувањето.
Купувачите Информации :
Ние се стремиме се потрудиме да ви обезбеди најсигурни, достапен начин на превозот услуга.Напред Напон(VF) : DC 9.10w Epistar чипови лер висока моќ модул светлина diy осветлување извор за Аквариум риба резервоарот светилка ладно бела 14000-15000k 100pcs/број на големо на DHL/ФЕДЕКС/EMS бесплатен превозот
Спецификација :
10w Epistar висока моќност led осветлување модул светилка
1. Но, понекогаш меѓународни испорака е во голема мера зависи од курирска компанија и локалните обичаи/давачки.Висок животен век Заштедува електрична енергија
2.
За Предмет :
Сите предмети се продава од нас се опишани на најдоброто од нашите способности, онолку точни колку што е можно, и со голема conscientiousness на наша страна.5-11
1000
Max
GRY1-PGBH - L10 W9 C
Топло
бела
1050
10
2800
9. Објектот ќе биде испратена до твојата адреса наведени во aliexpress.6
850
Мин
3000
9.

R

Додатоци на производи