.

.

10w Bridgelux висока моќност предводена emitter модул светилка 15000k ладно бела боја супер осветленост 1200lm diy осветлување извор 500pcs/многу

10w Bridgelux висока моќност предводена emitter модул светилка 15000k ладно бела боја супер осветленост 1200lm

DEN 71788.80
Од стока

10w Bridgelux висока моќност предводена emitter модул светилка 14000-15000k ладно бела боја супер осветленост 1100-1200lm diy осветлување извор 500pcs/многу фабрика цена на големо , DHL/ФЕДЕКС/EMS бесплатен превозот!
Спецификација :
10w Супер осветленост Bridgelux чипови, висока моќност предводена модул светилка
1.LED Emitter : висок квалитет Bridgelux LED Чипови ,супер-светли 130-140lm/w
2.Зрак Агол : 120 степен
3.Боја temp : 2800~3200 K(Топло Бела), 4000-4500k(природни бела), 6000-6500k(чиста бела),
14,000-15,000 к( ладно бела) , други УПТ се исто така достапни.
4.Напред Тековната(АКО) : 1050m A
5.Интензитетот Прозрачна(IV) : 1100-1200lm ( ладно бела) , 1000-1100lm (топло бела)
6.CRI > 80
7.Напред Напон(VF) : DC 9.0-11.0 v
8.Животниот Век Време : >50.000 Часа
9.Гаранција : 3 години
10.Сертификат : CE&ROHS
11.ниска топлина дисипација
12.заштеда на енергија
13.компактен изглед
14.висока светлина за конвертирање
15.R&D оддел директно за поддршка на производи` добар квалитет. Напомена :
1. ладно бела (20,000 к) се исто така достапни од иста цена,ве молиме контактирајте првата ако треба,ви благодариме.
2. За руски клиенти ,ние ќе брод на товар од EMS ,како што е само го изразат услуга ние може да одберете во моментов,ве молиме да се грижи,ви благодариме.
Карактеристики нарација :
1.Висок животен век Заштедува електрична енергија
2.Висок сјај Ефикасност Coldlight извор
3.Фото извор на енергија conservatio Environmentalprot
4.Цврста состојба зелено осветлување
Апсолутната Максимална Оцена На ta=25°C
Параметар
Црвено/Жолта серија
Сино/Зелено/Бела серија
Viewing Angle(°)
120±5
120±5
врв пулсова Напред Тековната(m A)1/10-ти
2000 година
2000 година
Обратна Напон(V)
≥18
≥24
Обратна Струја(n A)
≤30
≤50
ESD Чувствителност(V)
2000 година
2000 година
Складирање Температура(°C)
-35 до +60
-35 до +60
Оперативен Температура(°C)
-35 до +80
-35 до +80
Доведе Лемење Температура(°C)
300 за 5 Секунди Max
300 за 5 Секунди Max Electrial/Оптички карактеристики На Ta=25°C
Дел Број
Емитирачки
Боја
Напред
Corrent(м-р)
моќност
Dissipatiom(W)
Бранова должина
(nm)
Диск
Напон(V)
Прозрачна
Флукс(lm)
GRY1-PGBH-W10 W9 C
Ладно
бела
1050
10
14000
9.0-9.6
1100
Мин
14500
9.6-10.5
1150
Avg
15000
10.5-11
1200
Max
GRY1-PGBH - L10 W9 C
Топло
бела
1050
10
2800
9.0-9.6
1000
Мин
3000
9.6-10.5
1050
Avg
3200
10.5-11
1100
Max
10w Bridgelux супер осветленост висока моќност предводена модул светилка фотографии :
Нашата фабрика е професионална висока моќност предводена работилница покажува :
Demension големина на :
димензии единици : mm Апликации :
1.широко се користи за компонентата на сите видови на led светло.
2. осветлување извор за 10w предводена од поплави светла, led спот осветлување
3. DIY користење
4. retrofit led осветлување ве молиме остатокот увери купување,вашиот satisfiction ,нашите извршување -

Тип На Објект:
LED Модули
сертификација:
УЛ,CQC,CE,PSE,FCC,VDE,ССА,ГШ,RoHS,EMC,LVD,CCC
Бренд Име:
BINFU
Карактеристики:
10w висока моќност предводена emitter,14000-15000k ладно бела
Должина:
4cm
Ширина:
2cm
Број На Модел На:
Bridgelux чипови 10w висока моќност предводена emitter, 14000-15000k ладно бела
Висина:
0.6 см
Напон:
9-11v
Име на производ:
10w висока моќност предводена emitter модул светилка
Работен напон:
DC9.0-11.0 V
Работат на струјата:
1050mA
lumens излез:
1100-1200lm
Зрак Агол:
120 степен
CRI:
>80
Животен век:
>50.000 часа
УПТ:
14000-15000k ,ладно бела боја
Led чипови:
45mil Супер светло САД бренд Bridgelux чипови
led диоди изгледот:
3 x 3
R

Додатоци на производи