.

.

500pcs 5050 3 LED Модули Жолта/Зелена/Црвена/Блу/Бела/Топло Бела Водоотпорен IP65 DC12V

500pcs 5050 3 LED Модули Жолта/Зелена/Црвена/Блу/Бела/Топло Бела Водоотпорен IP65 DC12V

DEN 4224.00
Од стока


ПРЕДВОДЕНИ од Модулот Производ Вовед
гаранција : 2 години
животен век : >40000h
број на led : 3pcs
Прозрачна флукс : 42lm
заштита одделение : IP66
влезен напон : DC12 V
осветлување извор : SMD5050
Сертификација : CE & ROHS
Потрошувачка На Енергија : 0.72 W
зрак агол : 160 - 180 степен
големина : 75(L) * 12(W) * 6(H) mm
Стои на струјата : 60m A на (Typ.), 80m A (Макс.)
Интензитетот (mcd) @ 60m A : Мин.-1600x3, Типичен-1800x3
Фабрика
За Најдобри Лимон
Најдобрите Цени :
Со избегнување на многу од големите брендови, маркетинг и пакување на трошоците, ние се овозможи истиот квалитет на производи на дел од нивните трошоци.
Сигурен Испорака :
Ќе го добиете вашиот производ кога ви треба. Ние брод преку пост воздух mail од Кина,препорачана пошта,Express итн која има просечна транзит време од 15 до 35 работни дена преку обична пошта и од 5 до 7 работни дена преку брза испорака, но може да биде одложен поради временски услови или безбедносни прашања. За побрза испорака, ние исто така нудиме на големо се занимава на Експедитивни услуги, што е уште поевтино и полесно отколку да се има да се вози надолу во вашата локална продавница за електроника
Квалитет На Производи :
Сите наши објекти што доаѓаат со 30 Ден парите назад,60-ден се врати во замена за замена,2-годишна гаранција гаранција, и биле завршени стареење тест. Нашите производи се исто така се тестираат за обезбедување на квалитет на цели (CE,УЛ Наведени, Ro HS).

R

Додатоци на производи