.

.

Toika 3W 5W,7W КОЧАН центарот на вниманието, led светло, купот на светлината, 110-220V GU10 E27 GU5.3 База Интерфејс или 12V MR16

Toika 3W 5W,7W КОЧАН центарот на вниманието, led светло, купот на светлината, 110-220V GU10 E27 GU5.3 База

DEN 23198.00
DEN 23198.40
-0 %
Од стока

Брз Преглед
Во центарот на Вниманието Светилка се направени од издржлив алуминиум сојузник, користете КОЧАН LED ИЗВОР, сигурна и ефикасна. Тоа во голема мера може да се намали емисијата на јаглерод, многу еколошки.
Карактеристики :
3 W,5 W,7 W White & ТОПЛО БЕЛА LED Светлина, Крушка Светилка на Вниманието 110-220 V
Карактеристики :
Ултра-светли LED место светло.
Безбедно и ефикасно.
Најдобри заштеда на енергија, ниска топлина и пониска потрошувачка на енергија.
Долг животен век, висока прозрачна ефикасност.
Големо намалување на емисијата на јаглерод, еколошки.
Цврста состојба, shockproof.
Издржливи aeronautic алуминиум.
Центарот на вниманието, не VU и IR зрачење.
Не содржи олово, жива и други загадување елементи.
Со цел да се вклопи стандард MR16 фитинзи.
Погоден за сали, кафулиња, канцеларија или домашна употреба.
Спецификации :
База Тип : GU10,E27,G5.3,
LED количина : 1 парчиња
Светла боја : Бела или топло бела
Материјал : Алуминиум легура
Влезен напон : 110-220 V
Потрошувачка на енергија : 3 W,5 W,7 W
Лумен : 220 LM, 350 LM,500 LM
Температура на бојата : 6000-6500 K) или 300-3500 K
Објектот големина : 5.1 * 4.9 cm/ 2 * 1.93 во (L * D)
Објектот тежина : 46g/ 1.62 оз
Пакет големина : 6.5 * 5 * 5cm/ 2.56 * 1.97 * 1.97 во
Пакет тежина : 56g/ 1.97 оз
Пакетот вклучува :
100 * LED Светилка

R

Додатоци на производи