.

.

DC24V LED лента SMD 5050 флексибилни светлина 60LED/m,5m 300LED,Бела,топло,Сина,Зелена,Црвена,Жолта;RGB;со епоксидна смола исполнета;IP68

DC24V LED лента SMD 5050 флексибилни светлина 60LED/m,5m 300LED,Бела,топло,Сина,Зелена,Црвена,Жолта;RGB;со

DEN 1104.00
Од стока


Карактеристики На Производот :
1. Врвен право 5050 SMD LED, висок интензитет и сигурност.
2. Долг животен век 50.000 часа
3. Континуирана должина, се одликува со 5 метри.
4. Флексибилна лента за curving околу наведнува
5.Целосно мазни, па дури и светлината се шири, решавање на нерамна прозрачна проблем
6.Ултра-светли но работи на ниски температури
7.Ниска потрошувачка на енергија
Спецификации :
1.Големина : L500cm (5 M) x W1cm x T0.35cm
2.Емитуваат Боја : бела / топло бела / сино / зелено / red / жолта/RGB
3.Заштита Отценети : со епоксидна смола исполнета;IP68
4.Работен Напон : 24 V DC
5.LED Количина : 60leds / m, 5meter / ролна
6.Погледнете агол : 120 ° ~ 140 °
7.Работна Температура : -20 ° до 50 °
8.350-450mcd/led
9.Wattage : max 14.4 W/метар,
10.Температура на бојата : 3000-9000 K
Примена :
1.Идеален за декорација на градење на контурите, пејсажи осветлување, забава теми,
2.Празник на светлината скулптура, декоративна слика, активни знаци, прикажува, продавница прозорци
3.И storefronts, бар, ноќен клуб, на улица, тротоарот, дек, парк, тремот, скалите, оградата, таванот, или патеката.

Емитуваат Боја:
Сино, Променливи, Зелена, RGB, Црвена, Бела, Жолта
Тип На Објект:
Лента
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC,CE,FCC,RoHS
LED Чип Модел:
SMD5050
Напон:
24V
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
DC
Лента тип:
SMD
Потрошувачка на енергија (W/m):
11.52 W/m
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Број На Модел На:
РА-5050-60-W-IP68-24V
Бренд Име:
РИТА LED
Спецификации (монистра светлина / m):
60
is_customized:
Yes
Wattage:
72W
R

Додатоци на производи