.

.

TopocH Bunky Кревет Светла Мат бела Завршница Црево Фирма Адаптивни 3W КРИ LED 200LM Мека удобно светло 35,000 часот животен век

TopocH Bunky Кревет Светла Мат бела Завршница Црево Фирма Адаптивни 3W КРИ LED 200LM Мека удобно светло 35,000

DEN 1247.52
Од стока

Белешки : 1.Љубезно ве молиме, известете го очекува боја температура додека да нарачате, W рака Бела(2700 K+300 K), Природата Бела(4100 K±300 K) или Кул Бело(6000 K±300 K)? Volts?
2.Клиенти од Бразил љубезно ве молиме да го информирате вашиот БР. на CNPJ или CPF, ако се Изразат како локација за подигнување на одбраната да Брод.
Topoc H Bunky Кревет Светла Мат бела Завршница Црево Фирма Адаптивни 3 W КРИ LED 200 LM Мека удобно светло 35,000 часот животен век
Карактеристики :
Флексибилни gooseneck ѕид монтирани led светло со префинет површината и елегантен абажур може да работи како задача светлина/читање светлина/екран light/ѕидот sconces, широк апликација за Кревет/Хотел/Shop/Музеј/Клубови/Уметничка Галерија, RV/Јахта/Брод итн.
Карактеристики : Елегантен облик, ѕид/woodenboard монтирани со on/off прекинувач, флексибилни рака одговара на различни осветлување насока потреби(360degeree прилагодливи). Заштеда на енергија мека бела КРИ LED нуди удобно осветлување и стабилна ефикасно извршување без отсјај, не предизвикува напрегање на очите Изградена-во голема моќ КРИ поведе со животниот век 35,000 часа, 3 W 200 Лумен излез, што е еднакво на 25 W блескаво сијалица Влезниот напон спектар : AC100-240 V или DC12/24 V, носителот база : 4.33"(L)x 2.36"(W), раководител : 1.34 "(D) x 2.95"(L), флексибилни gooseneck рака : 14.2" Голема Осветлување за Ноќни/Shop/Музеј/Клубови/Уметничка Галерија/Огледало/Хотел, RV и Јахта/Брод итн. Добро Изградба - Рафинирани мат финиш, невидливи за монтажа заградата и навртки, уредни и стилски Белешки : Ова е ТЕШКО-ЖИЧЕН светилка, ние, исто така, го продаде PLUG-ЖИЧЕН светилка (со кабелот за напојување приклучок) во продавница
Познатиот бренд -ES возач :
Како да се Инсталира : хардвер Монтажа вклучени 1.Обележете го инсталирате позиција каде што сакате да се качи светилка 2.Дупчење мали дупки за монтажа, монтажа заградата на ѕидот 3.Да го исклучите снабдувањето со електрична енергија, поврзување на круг светилка носителот база жици 4.Заклучување светилка носителот на базата на протезата со 2 страна завртки 5.Вклучете напојување, светилка е подготвен да работи
Примена :
1. Хотел ѕид светлина, спална соба светлина, читање светлина, ѕид место светло, слика светлина,
2. Осветлување за Рекреативни Возила, караван camper приколка,motorhome,седан,седан, кампување комбе,семеен автомобил итн.

Wattage:
3W DC12V, 3W AC100 to 240V, 3W DC24V
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K) Природата Белата(3500-5500K), Кул Бело(5500-7000K)
Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
Напон:
220V,110V,24V,12V
сертификација:
CE,RoHS
Техника:
Насликани
Осветлување Област:
1-3square метри
Гаранција:
2 години
Извор На Енергија:
AC
Употреба:
празник
Бренд Име:
TopocH
Стил:
Новата Класична/Пост-модерни
Примена:
Студија
Сенка Тип:
Shadeless
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Боја На Каросеријата:
Бела
Карактеристики:
Спалната Соба/Студија Осветлување
Инсталација Тип:
Монтажа На Ѕид
Број На Модел На:
ПСД-R01302A-W
Сенка Ветер:
До & Долу
Тело Материјал:
Алуминиум
Е dimmable:
No
Материјал:
Метал
Број на извори на светлина:
1
Напон:
100-240V
Тип На Прекинувач:
Копчето Се Префрлите
База Тип:
Никој
Заврши:
Мат бела
is_customized:
Yes
R

Додатоци на производи