.

.

8W Полу-Цилиндричен Нагоре/Надолу Внатрешна/Надворешна Надворешноста Градина Ѕид Светлина Sconce Светилка Држачи за Полнење Водоотпорен

8W Полу-Цилиндричен Нагоре/Надолу Внатрешна/Надворешна Надворешноста Градина Ѕид Светлина Sconce Светилка Држачи

DEN 1620.00
DEN 2160.00
-25 %
Од стока

Пакет се Вклучени : - 1 x светлина тела - 2 x GU10 LED сијалица Превозот • УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. И спаси повеќе од 90% од потрошувачката на енергија. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.Одлична дисипација на топлина
2.Увоз висока-LED диоди и леќа
3. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#. Ако сакате Чиста Бела светилки, ве молиме да ни остават имајте на ум, кога ќе се направи нарачка. Ние само брод да се потврди цел адреси. Се враќа • Ако сте незадоволни со нашиот предмет или услуга, тогаш ве молиме следете ги добра e Bay пракса да контактирате со нас пред да замине било повратни информации.ентериерно уредување и други погодни
Предност
1. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката. • Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ако не се добие одговор од нас, тогаш ве молиме проверете го вашиот ѓубре или спам поштенско сандаче. Овие трошоци се на купувачот одговорност. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор.канцеларија,се прикажат roome
3. Спецификација : Влезен Напон : AC 85-265 V потрошувачка на Енергија : 8w Школка Материјал : Алуминиум Легура, Метал, Стакло Топлина Мијалник Материјал : Алуминиум Школка во Боја : Црна/Сива температурата на Телото : LED работа температура : Lumens : 1260 lumens Живот : 60,000-80,000 h Безбедност уверување : CE & Ro HS Осветлување Подрачје : 0-5 M2 Димензија x 100mm 65mm x 230mm Водоотпорен Ранг : IP65 Карактеристики : • Долг животен век • Инстант почеток, не трепка • Цврста Состојба, shockproof • заштеди енергија повеќе од 90% од страна на обичните светилки • Долго време работи, производство на ниска топлина • Без Мешање рф • Без жива или други опасни материјали, спогодба со Ro Hs • Работна средина -20 степен - 40 степен, погоден за необичен climat • Ниски трошоците за одржување • Лесно да се инсталира Како да го инсталирате? Површината Монтирани : Поправам на ѕид, плафон или кабинет со 2 навртки( вклучена ), потоа поврзете го својот LED драјвер( вклучени ) до вашиот дом електрична жица. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.изложба сали
4.широко се користи во рестораните
6. • Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување. • Превозот, задолжено за враќање на објектот ќе биде на купувачот одговорност премногу ако купувачот одбие да го прифати пакети. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. • Време на испорака зависи од поштенски процес и други фактори, ве молиме да бидете трпеливи за да чекаат за тоа.Дуќан,куќа
2. • Ние секогаш одговарајте на пораки во рок од 2 работни дена.
3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена. Ние сме посветени да го решат сите прашања во пријателска и задоволителен начин. Оваа светлина направен од висок квалитет на метални материјали, безбедно и долг животен век.Убава,префинет и елегантен
Плаќање
1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT. Супер светла LED светлина е далеку повеќе неверојатни отколку што може да се слика. Мора да се согласувате и прифаќате овој термин ако понудата за оваа точка. • Оригиналниот и да се врати превозот надомест нема да бидат вратени или надоместени под сите околности.

R

Додатоци на производи