.

.

WTINAYA ND 8 ND 1000 ND Филтер 77mm за Дигитални Леќи на Камерата ( ND8 0.9 + ND1000 3.0 Неутрален Густина + Леќа Ззп )

WTINAYA ND 8 ND 1000 ND Филтер 77mm за Дигитални Леќи на Камерата ( ND8 0.9 + ND1000 3.0 Неутрален Густина

DEN 1536.00
Од стока

(ND1000) Опис на Производот На WTIANYA 77mm Солидна Неутрален Густина 3.0 Филтер е ND филтер со 1000 x филтер фактор кој обезбедува 10 престане изложеноста намалување. Нејзините 3.0 густина создава затемнување на целата слика, што ќе ви овозможи да се фотографија со поширок отвор или побавно shutter speed отколку што вообичаено е потребно. Преку забавување на вашиот времето на изложување или зголемување на отворот, имате можност да ги контролирате длабочината на полето и да ги пренесат движење полесно. Неутрален густина филтри не влијае на колорит на сликата и се идеални за спарување со други филтри. Карактеристики на производот 1,000 x Филтер Фактор, 10 Стоп се Затемнува за Целата Слика. Овозможува Намалена Shutter Speed. Овозможува Поширок Отвор. Нано Слој K9 L Оптичко Стакло T6063 Авијација Алуминиум Филтер Прстен Детали за Производот Тип : Цврсти неутрален густина Големина : 77 mm Густина : 3.0 Филтер Фактор : 1,000 (10 стоп) Боја Температура : не влијае Ефект на боја : Дозволи подолго изложување на Изградба : K9 L Оптичко Стакло Предни Филтер Тема Големина : 77 mm Пред Објективот Капа Големина : 77 mm
Производ Слики
(ND8) Опис на Производот На WTIANYA 77mm Неутрален Густина (ND8) 0.9 Филтер има неколку користи и нуди можност да се постигне на друг начин unachievable резултати. НД филтри се појави сива и намалување на количината на светлина што постигнување на филмот. Тие немаат ефект на боја за рамнотежа. Карактеристики на производот 8x Филтер Фактор, 3 Стоп се Затемнува за Целата Слика Овозможува Намалена Shutter Speed Овозможува Поширок Отвор Оптичко Стакло Изградба Детали за Производот Филтер Тип : Цврсти ND Густина : 0.9 (3 Запира) Форма : Круг Филтер Материјал : Стакло Големина : 77 mm
Производ Слики
(Леќа Ззп) Опис на Производот На 77mm Центар Стиснете Snap-На Леќа Капа е пред објективот, капа со стискаш, пролет, а snap-на механизам. Тие се лесно да се стави на и полетување, особено кога се користи леќа капи, и тие ќе останат на. Леќа капи заштитете го вашиот објектив од гребнатини, отпечатоци од прсти, и елементи кога леќата не е во употреба. Тоа секогаш е добро да се имаат резервна во вашата камера торба, премногу. Производ Слики

R

Додатоци на производи